درخواست کمک

سوالات و مشکلات کاربران و آموزش نرم افزار spss

درخواست کمک

پستتوسط Galaxy-moon » 1394-آذر ماه -28GMT21:51:18+00:00

با سلام و تشکر بابت راهنمابی های شما

با توجه به اینکه به تازگی با نرم افزار spss آشنا شده ام و به دلیل اینکه برای شروع تمایل دارم این نوع محاسبه را انجام دهم از شما تقاضای راهمایی دارم

با توجه به فایل اکسل پیوستی , ما در ستون اول تاریخ به روز داریم و در ستون های بعدی , اعداد مورد نظر

Download File Project1

عضويت  / ورود

حال می خواهیم برای هر ماه میلادی در ستون  اول
که از روز اول ماه تا روز آخر ماه شروع می شود , به طور مجزا توابع آماری مختلفی از جمله میانه و ... را محاسبه نماییم

برای مثال  پس از باز نمودن فایل Project 1 در محیط SPSS , مشاهده می فرمایید که ستون V1 ستون تاریخ , ستون V2 و V3 ستون های اعداد مورد نظر ما می باشند
حال می خواهم از تاریخ 1990.01.02 تا 1990.01.31 که معادل ماه اول میلادی می باشد میانه ستون V1 را در جدولی دیگر , با درج تاریخ همین ماه محاسبه نماید. همچنین برای ماه های دیگر نیز می خواهم نتیجه به صورت مجزا محاسبه گردد و در جدول ماه خودش نمایش داده شود
ممنون می شوم برای نمونه این محاسبه را برای ستون V1 برای بنده زحمت انجام آن را بکشید

منتظر پاسخ شما هستم

سپاسگزارم

شاد باشید

Galaxy-moon
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 1394-آذر ماه -28GMT21:50:08+00:00
تشکر کرده: 0 بار
تشکر شده: 0 بار
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 10

Re: درخواست کمک

پستتوسط Maryam-Mohammadian » 1394-آذر ماه -29GMT00:19:16+00:00

سلام دوست عزیز

اگر شما می خواهید در هر ماه سال میلادی برای ستونهای v1 و v2 آماره های توصیفی شامل میانه؛میانگین و ... را به دست آورید. ابتدا داده های مربوط به هر ماه را در سه ستون جدا کپی کنید. یعنی داده های مربوط به ماه اول را از بقیه داده ها جدا کرده و در ستونهای خالی دیگری کپی کنید سپس مراحل زیر را اجرا کنید:

analysis> descriptive statistics> frequencies

سپس گزینه statistics را کلیک کنید در این قسمت می توانید میانه، مد، واریانس، چولگی، کشیدگی و ...  را حساب کنید
انجام پروژه های آماری
info.amargiran@gmail.com
نماد کاربر
Maryam-Mohammadian
مدیر سایت
مدیر سایت

تاريخ عضويت: 1389-اسفند ماه -19GMT00:00:00+00:00
تشکر کرده: 432 بار
تشکر شده: 561 بار
تشکر کرده: 432 بار
تشکر شده: 561 بار
امتياز: 61370