اطلاعاتی بسیار مفید برای کنکور ارشد آمار زیستی .

Re: اطلاعاتی بسیار مفید برای کنکور ارشد آمار زیستی .

پستتوسط biosta » 1393-ارديبهشت ماه -14GMT19:21:21+00:00

نمیدونم چرا کم اوردم این روزا دلم اینقد میگیره درسم به زور میتونمبخونم خیلی نگرانم این اخرا نتیجه خراب بشه چیکار کنم
برای چی خراب بشه وقتی داریدمی خوانید هر چند که کم باشد
چرا که آنچه باید می خواندید در ماه های قبلبوده و الان وقت مرور و تست هست
به نظرم یک چند روز استراحت کنید
به تفریح خارج از خانه بپردازید / همان طور که می دانید تلویزیون مرتب دیدن تفریح مناسب نیست .
به نظرم دقایقی هم تو سایت های اینترنت گروه های آمارزیستی که دوست دارید را جستجو کنید .
با خودتون صحبت کنید و انگیزه هایتان را مرور کنید
به نظرم استرس و اضطراب را می توان با صحبت با خودتان کم کنید
بهرحال استرس و اضطراب مال داوطلبان جدی کنکور هست که می خواهند مهر ماه دوباره دانشجو بشوند
چرا که ایشان برای شان کنکور مهم است           بهرحال کنکور را نباید به مرگ و زندگی تبدیل کنید باید به چشم یک فرصت نگاهش کرد

کنکور آزمایشی شرکت کنید خیلی خیلی برایتان مفید خواهد بود .

پبامبر اکرم(ص) : روزی مردانی از سرزمین پارس به دور ترین نقطه ی علم خواهند رسید .
پبامبر اکرم(ص): اگر علم به ستاره پروین آویخته باشد مردان فارس به آن خواهند رسید .
ناپلئون بناپارت : اگر نیمی از لشگریانم ایرانی بودند  تمام دنیا را فتح میکردم...
آدولف هیتلر: اگر مهندسان اسلحه ساز من ایرانی بودند صد سال قبل از تولدم نازی دارای بمب اتمی میشد...
اسکندر : اگر روزی دیدی که فردی بخاطر کشورش حاضر شده تمام فرزندانش را قربانی کند... بدان که آن مرد اهل امپراطوری پارس است .

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

تاريخ عضويت: 1391-مرداد ماه -5GMT00:00:00+00:00
تشکر کرده: 151 بار
تشکر شده: 273 بار
امتياز: 8425

پستتوسط biosta » 1393-ارديبهشت ماه -17GMT20:56:34+00:00

درس ناپارامتری رو نخوندم و با توجه به زمان اندک نمیتوانم تصمیم بگیرم که این درس را بخوانم یا از ان صرف نظر کنم.

اگر وضعتتان چنین هست ناپارامتری را در حد همان تعاریف بخوانید ، تعاریف انواع آزمون های ناپارامتری

یعنی همان پاور پونت pdf و تست های سال قبل را که در مورد ناپارامتری هست به خوبی یاد بگیرید

به نظرم که با این کار بتوانید سه سوال از سوالات ناپارامتری را جواب دهید

وقتتان را بر روی مرور و تست بگذارید .

موفق و پیروز باشید

پبامبر اکرم(ص) : روزی مردانی از سرزمین پارس به دور ترین نقطه ی علم خواهند رسید .
پبامبر اکرم(ص): اگر علم به ستاره پروین آویخته باشد مردان فارس به آن خواهند رسید .
آدولف هیتلر: اگر مهندسان اسلحه ساز من ایرانی بودند صد سال قبل از تولدم نازی دارای بمب اتمی میشد...
اسکندر : اگر روزی دیدی که فردی بخاطر کشورش حاضر شده تمام فرزندانش را قربانی کند... بدان که آن مرد اهل امپراطوری پارس است .

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط biosta » 1393-ارديبهشت ماه -23GMT10:20:23+00:00

برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
نوشته اصلی توسط nafasn

عضويت  / ورود

بچه ها دارم دق میکنم.چرا اینطوری شد؟؟؟؟؟؟
امروز زبان 87-88-صبح زدم شد 15 درصد.من چیکار کنم با این درصد کم.....
بیشتر جوابام غلط شدن...
شما چطوری زبان رو جواب میدین؟ تو رو خدا بگین .چون دارم روحیه مو از دست میدم

سلام
من اگر زبان انگلیسی ام در حد و حدود 15 درصد باشد برای جلسه کنکور چنین عمل می کنم که
درک مطلب رو کنار می گذارم
برای 20 سوال لغات ابتدا گزینه های یک سوال را می خوانم اگر که 3 یا 4 تا از معنانی لغات رو یاد داشتم سعی به جواب دادن سوال می کنم
سوالاتی که مطمینم جواب بین دو گزینه مورد نظرم هست را پاسخ می دهم و برای پر کردن پاسخنامه هر سوالی رو جواب نخواهم داد که نمره منفی باعث می شود نتیجه خوبی کسب نشود
روی سوالات مدیریت خواهم داشت با علامت ضربدر و منفی و مثبت
همان طور که قبلا" هم گفتم هر چند رکن اصلی قبولی در کنکور اطلاعات علمی است اما عواملی دیگر در کنار این بار علمی باعث می شوند که داوطلب به بهترین نتیجه در حد خودش برسد
مدیریت جلسه کنکور ( مدیریت زمان و تست زنی )
روزهای قبل از کنکور و شب کنکور ( داوطلبان صبح ساعت خواب و بیداری شان را نتظیم کنند )
داشتن آرامش نسبی و فقدان استرس و اضطراب زیاد که با واقع بینی به نظرم بدست می آید
صرفا" مرور و تست زنی در این روزها و نخواندن مطلب جدید و برگزاری کنکورهای آزمایشی حتی در خانه با رعایت شرایط کنکور اصلی

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط biosta » 1393-ارديبهشت ماه -23GMT10:33:50+00:00

عضويت  / ورود

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

راهنمایی انتخاب رشته وزارت علوم

پستتوسط biosta » 1393-ارديبهشت ماه -23GMT11:09:22+00:00

سلام
وزارت علوم ظرفیت پذیرش کد رشته های روزانه 405نفره.
بنظر شما کسی که رتبش زیر 400شده اگه همه ی دانشگاهها رو انتخاب کنه وشهر قبولی واسش مهم نباشه وفقط بخواد ارشد بخونه اونم روزانه احتمال موفیتش چقدرهستش؟؟؟؟
بنظرتون جایی روزانه قبول میشه اگه تموم روزانه ها رو انتخاب کنه؟
ممنون از راهنمایی وکمکتون.

سلام

اگر منظورتان از موفقیت قبولی روزانه باشد با توجه به این که فرمودید ظرفیت پذیرش روزانه 405 نفر هست
بنظرم که تا رتبه ی 550 به راحتی با انتخاب همه ی کدرشته های روزانه امکان قبولی هست این را تجربه ی سالهای قبل می گوید که تا یک و نیم برابر ظرفیت پذیرش امکان قبولی هست .
یعنی تا حدود رتبه ی 600 نهایتا در تکمیل ظرفیت
در ترتیب انتخاب هایتان مشورت بگیرید و وسواس داشته باشید و مسافت را هم حتماحتما ملاک قرار دهید .
امیدوارم که کنکور آمارزیستی را هم ثبت نام کرده باشید و در کنکور مربوطه شرکت کنید که در این صورت این رشته می تواند یک گزینه ی خوب دیگر برای ادامه تحصیل باشد .
با آرزوی موفق و پیروزی های بیشتر برای شما دوست عزیز

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

به لینک زیر مراجعه کنید

پستتوسط biosta » 1393-ارديبهشت ماه -23GMT18:00:17+00:00

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط biosta » 1393-ارديبهشت ماه -26GMT00:03:29+00:00

... تصمیم گرفته بودم که در 2 ماه آخر هر 2هفته یکبار همه ی درسهام رو مرور کنم..

تا حالا 2 دور رو کامل خوندم ولی سر دور سوم حوصلم حسابی سررفت و از برنامم عقب موندم...

درصدام توی همه ی درسام خیلی خوبه(بالای 80)..لازم به ذکره که در هر دور همه ی تستها رو هم میزنم یعنی تاحالا تقریبا 3 دور تستها رو زدم...الان وقتی درس میخونم حوصلم سر

میره..آخه همه چی تکراریه...چیکارکنم؟!!

از عذاب وجدان نمیتونم راحت بخوابم....

ی سوال دیگه هم راجع به زبان بود...من زبانم رو اگه زمانی که براش میذارم سر جلسه به جای 40 دقیقه,60 دقیقه باشه(میتونم ی همچین وقتی رو بذارم چون سر درسای دیگه زیاد

مشکل ندارم) میرسم همه ی متن ها رو بخونم و درصدم اگه متن ها متوسط باشه در حد 80 و اگه سخت باشه در حد 65 هستش(آخه من مشکل اساسیم روی متنه نه روی

لغت)...میخواستم اگه میشه ی راهنمایی هم از شما راجع به خوندن متن ها بگیرم چون راههای مختلفی رو امتحان کردم ولی آخرش باید خودم بیام کل متن رو بخونم!

راستش دوست دارم رتبم تک رقمی باشه واسه همینم ی کم استرس گرفتم...

... مرور کردن و تست زدن بهترین کار در این ایام هست

و خواندن مطالب جدید در این زمان باقی مانده اصلا" درست نیست

پس دارید راه را درست می روید

ماهیت مغز چنین هست که تمایل به یادگیری مطالب جدید دارد و تکرار زیاد برایش کسل کننده هست

پس این شرایط شما کم و بیش برای دیگران هم صادق هست که از تکرار کمی خسته شوند

اما باید توجه داشت که همین تکرار هست که باعث می شود

جواب های غلط کاهش یابد

سرعت در جواب گویی به سوالات در جلسه کنکور به علت مرورهایی که انجام شده افزایش یابد

اضطراب و استرس به علت اعتماد به نفسی که از مرور بدست می آید کاهش یابد .

موقعی که برای کنکور می خواندم برای این که مرور برایم جذابتر باشد ، مرور را روی خلاصه ها م طالب مهم و تست های منتخب انجام می دادم

البته به نظرم همه ی مطالب بایستی در همین فرصت باقی مانده تا کنکور کامل مرور شود اما مرور مطالب مهم مطالبی که زود به زود فراموش می شود بیشتر شود ، برای تست هم همچنین بعضی از تست ها ارزش چند بار زدن را دارند /

به نظرم مرورتان را می توانید به صورت فعال هم انجام دهید یعنی از خودتان توضیح بخواهید در رابطه با صفحه با مبحث مورد نظرتان .

به نظرم گاهی با خانواده و آشنایان در همین فرصت باقی مانده به طبیعت بروید و یا ساعاتی را خارج از منزل بگذرانید بسیار کمک کننده هست تا کیفیت مطالعه تان افزایش یابد .

برای داوطلب جدی کنکور استرس و اضطراب همیشه وجود دارد

برای داوطلب جدی کنکورکه می خواهد بهترین نتیجه را در حد خودش بیاورد استرس و اضطراب موتور تحرک هست و باعث تمرکز و افزایش نیروی فعال هم می شود

اما اگر از حدودی بیشتر شود نتیجه عکس دارد

حتما" کنکور را به چشم یک فرصت نگاه کنید چرا که مامور به وظیفه اید و نه نتیجه

به کنکور هیچ وقت به چشم مرگ و زندگی نگاه نکنید چرا که حکمت خداعین رحمتش است

با یاد خدا قبلها آرامش می گیرد

خیلی عالیه که برای جلسه کنکور دقیقا" برنامه تان را مشخص کرده اید

من اگر باشم با این سطح زبان برای درس زبان انگلیسی در دور اول همان 40 دقیقه را وقت می گذارم و

در دور دوم دروس دیگر را که دور کردم ( تکنیک های تست زنی را قبل از آزمون انجام دهید ) وقت باقی مانده را برای زبان انگلیسی می گذارم .

یعنی در دور اول 60 دقیقه برای زبان وقت نمی گذارم ، این نظر من هست .

حتما" با گرفتن زمان مشخص ، شیوه های مختلف تست زنی را برای درک مطلب امتحان کنید و استایل خودتان را برای این درس پیدا کنید

لازم نیست که همه ی سوالات زبان انگلیسی بخصوص درک مطلب را حتما در همان دور اول بخوانید

چه بسا حداکثر به لغات و یک متن برای دور اول در درس زبان انگلیسی بتوان رسید

به نظرم در زبان سوالی اگر نمی دانستید روی آن سوال زیاد وقت نگذارید تا بتوانید نهایتا" در پایان دور دوم همه ی سوالات را بخوانید

می توانید به پیدا کردن گزینه های سوال در متن زبان بپردازید

یا همان طور که فرمودید متن را ترجمه کنید و بعد سوالات را بخوانید

روش خودتان را با گرفتن وقت و زدن تست پیدا کنید

کنکور آزمایشی شرکت کنید یا با در نظر گرفتن تمام شرایط کنکور از خودتان در منزل ( ترجیحا" در کتابخانه ) آزمون بگیرید .

به امید قبولی شما در انتخاب اولتان چرا که باور کردید لایق بهترین ها هستید .

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط biosta » 1393-خرداد ماه -4GMT07:59:35+00:00

سلام دوستان سوالاتی پرسیده بودند که شاید برای شما هم پاسخ مفید باشد

در 160 دقیقه کنکور هر طرحی که می خواهید داشته باشید در کنکور های آزمایشی یا در منزل ، کتابخانه به طور رسمی و جدی پیاده اش کنید

این طوری بهتر می توانید در جلسه عملکرد داشته باشید

به نظرم هر از گاهی چشم های خود را ببندید و خود را در جلسه کنکور تصویر کنید و فرایند مورد نظرتان را در جلسه کنکور را مرور کنید

بهرحال به نظر می رسد که تصویر سازی برای جلسه کنکور باعث می شود وقتی که به جلسه کنکور می روید استرس و اضطراب کمتری داشته باشید

چرا که مغز قبلا" خود را حتی به صورت مجازی در آن شرایط قرار داده و بهتر می تواند خود را با محیط وفق دهد

اطلاعات دوستان کنکوری به روزتر هست ایشان حتما" به سوالات درس تان جواب خواهند داد .

دوستان یک مطلب دیگر که یادم آمده این که به نشستن برای مدت طولانی در این جا خودتان را عادت دهید

در هنگام انتخاب ترتیب شهرها نکات مختلفی را باید در نظر گرفت و برایند تمام جنبه ها ترتیب انتخاب ها را رقم زند
مهمترین فاکتورها از نظر من بترتیب
1) مسافت
2) مسافت
3) مسافت
4) رتبه دانشگاه
5) علاقه شخصی
6) رتبه ی گروه آمارزیستی
تصمیم نهایی با خود شماست اما حتما" حتما"به نظرم بایستی نظرات اعضای خانواده را جویا شد .
توجه شود هر گروه آمارزیستی محاسن و معایب خودش را دارد
یک گروه محاسنش بیشتر از کمبود ها یش هست و بالعکس
مثلا" همین گروه آمارزیستی مشهد امکانات عالی برای دانشجویانش فراهم کرده و من واقعا" خدارا شکر می کنم که مشهد درس می خوانم
اما مشکل بزرگ گروه آمارزیستی مشهد با تمام محاسنی که دارد کمبود اساتید این گروه هست ، که دکترحبیب ا... اسماعیلی( مدیر گروه ) تمام تلاشش را برای رفاه و آرامش و کمک به دانشجویان انجام می دهد .
به امید این که در همان انتخاب اولتان قبول شوید

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط biosta » 1393-خرداد ماه -4GMT08:05:24+00:00

همان طور که احتمالا" می دانید
نمره از روی درصد ها بدست می آید پس هر چه درصدها بالاتر نمره بالاتر می شود و به طبع رتبه پایین تر می گردد.

ریاضی 10 سوال می آید 30 نمره دارد ( هر سوال درست 3 نمره ی مثبت و هر سوال غلط یک نمره ی منفی )
محض 20 سوال می آید و 60 نمره دارد ( هر سوال درست 3 نمره ی مثبت و هر سوال غلط یک نمره ی منفی )
کاربردی 40 سوال دارد که 120 نمره دارد ( هر سوال درست 3 نمره ی مثبت و هر سوال غلط یک نمره ی منفی )
زبان 40 سوال دارد که برای رشته ی آمار زیستی 90 نمره دارد ( هر سوال درست 2.25 نمره ی مثبت و هر سوال غلط 75. نمره ی منفی )
برای رشته ی آمارزیستی جمعا" 300 نمره نفر اول کنکور معمولا" نمره ی 180 می آورد و آخرین نمره قبولی هم حدود 105 است
از این مطلب می توان فهمید که حتی نفر اول کنکور هم به همه ی سوالات جواب نمی دهد
نفر اول کنکور متوسط به 60 درصد سوالات
درست جواب می دهد ( بعد از بی تاثیر کردن جواب های غلط )
بنابرین انتظار غیر واقعی از خودتان نداشته باشید و با برنامه برای 160 دقیقه ی جلسه در کنکور حاضر شوید .

ظرفیت پذیرش اگر 120 نفر باشد حدودا"
بین نمره ی 180 تا 150 ، رتبه های 1 تا 20 قرار می گیرند پس یک سوال تاثیر چندانی در رتبه ندارد فشردگی کم هست
بین نمره ی 150 تا 100 رتبه های 20 تا 120 قرار می گیرند
پس یک سوال تاثیر زیادی در رتبه ندارد فشردگی زیاد هست

وضعیت نفر اول که بالاترین نمره را دارد مشخص می شود و بعد جهت بررسی قبولی یا عدم قبولی نفرات بعدی اقدام می شود
دو داوطلب را در نظر بگیرید که رتبه های 100 و 101 آورده اند و ظرفیت مابقی شهر ها پر شده و شهر a فقط یک نفر ظرفیت باقی مانده دارد
داوطلب رتبه ی 100 شهر a را در آخرین انتخابش گذاشته
داوطلب رتبه ی 101 شهر a را در اولین انتخابش گذاشته
داوطلب رتبه 100 در شهر a قبول می شود چرا که رتبه ای بهتره آورده و ترتیب انتخاب ها تاثیری در قبولی نخواهد داشت .

حال که این توضیحات را گفتم لازم بگم
معدل هم در کنکور وزارت بهداشت تاثیری محسوس در رتبه ندارد پس نگران این مورد هم نباشید

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط biosta » 1393-خرداد ماه -9GMT12:51:25+00:00

این روزها بیشتر از درس خواندن آرامش و اعتماد به نفس و خنده میتونه به داوطلبان جدی کنکور کمک کند

درس ها ، آنچه باید خوانده می شد طی ماه های قبل خوانده شده این روزها همان طور که می دانید

روزهای مرور مطالب و تست های مهم هست شاد باشید و با کمی هم خانواده وقت بگذرانید

اگر صبح آزمون دارید تنظیم ساعت خوابتان را جدی بگیرید / داوطلبان صبح باید دیگه صبح ها 6 دیرتر بلند نشوند

قبولی از خودباوری شروع میشه / باور کنید که می توانید بهترین نتیجه را در حد خودتان بیاورید

نه غرور و نه خود باختگی بلکه آرامش و اعتماد به نفس چرا که کلید به یاد آوری مطالبی هست که خوانده اید .

نوشته رتبه ی دو کنکور ارشد
هرکس یه نظری داره...بنظر من برای رسیدن به بعضی چیزا باید از بعضی چیزا زد...مسافت و دوری از خانواده چیزیه ک من برای بهتر شدن و پیشرفتم انتخاب کردم

و مسافت های بسیار دورتر راهم انتخاب خواهم کرد...

و اینکه میگن مسافت اولویت اولتون باشه رو من اصلا قبول ندارم...چیزی که میخاین در آینده بشین رو الویت قرار بدین...

چون نهایتا این خودتونید ک میمونید. پس اینکه میخواین چی بشین رو الویت قراربدین.

همان طور که پیام های قبلی گفتم هر داوطلب بهتر هست با توجه به در نظر گرفتن تمامی شرایط از جمله خانوادگی روانی و  سطح گروه آموزشی و سطح دانشگاه

به انتخاب اولویت هایش بپردازد

خیلی خیلی زیاد بودند و خواهند بود داوطلبانی که از ترتیب انتخاب هایشان راضی نبودند اما دیگر نتایج آمده و کاری نمیتوان کرد

امیدارم با مثالهایی بتوانم منظورم رو برسانم .

داوطلبی که شیراز بهش نزدیک هست ( مثل کرمان ) به نظرم اولویت با شیراز هست تا دانشگاه های تهران

چرا که شیراز وقتی مسافت هم در نظر گرفته شود بر تهران اولویت پیدا می کند( در نظر گرفتن تمام شرایط با هم )

مطلب واقعی این که برای رشته ی امارزیستی پارسال( سال 91 ) رتبه های 1-7-13-20 که مشهدی بودند مشهد را انتخاب اولشان انتخاب کردند

در حالی که در همان سال 91 رتبه ی 18 از شهر مشهد دوره ی ارشد در بهشتی قبول شد

نه وی ( به علت نبودن در شهر خودش ) زیاد ضرر کرده چون دانشگاه سطح بالایی قبول شده که درس خواندن در آن دانشگاه به بالا رفتن سطح دانش دانشجو کمک می کند

و نه آنهایی که مشهد درس می خوانند انتخاب نادرستی داشتند چرا که هم در شهر خودشان درس می خوانند و هم در گروه آمارزیستی مشهد هستند

که کلا" از 18 فارغ التحصیلی ارشد آمارزیستی که آن گروه تا الان داشته 16 نفر در دوره ی دکتری تخصصی درس می خوانند

و نشان از کیفیت بالای آموزش در این گروه دارد با آن که در تهران نیست

پس نهایتا" در شهرستان ها هم احتمالا" گروه های آموزشی قوی و خوبی پیدا می شوند که از نظر مسافت بهتان نزدیک باشند ( پیدایشان کنید )

وقتی چنین هست انتخاب دانشگاه های تهران یا بهشتی یا تربیت مدرس برای انتخاب های اول داوطلب کنکور ارشد می تواند احتمالا" اولویت نداشته باشد

مثالی دیگر این که با آن که خود دانشگاه همدان سطحی به اندازه تهران و بهشتی مسلما" ندارد اما گروه آمارزیستی همدان بسیار بسیار قوی هست

و به نظرم اشتباه هست که یک همدانی در رشته ی آمارزیستی به جای این که همدان را انتخاب اولش قرار دهد دانشگاه های دیگر را بزند .

نوشته رتبه ی دو کنکور ارشد

باز هم میگم همه چی بستگی به هدف داره...به طور کلی دانشگاههای تهران از شهرستان سطحشون بالا هستش،

و البته برای کسی که بخاد خارج از کشور ادامه تحصیل بده خب سطح دانشگاه مهمه.

پست هایم اصلا" به معنی این نیست که آنگونه عمل کنید که می گویم

بخوانید ، مشورت کنید و سپس تصمیم بگیرید
اما مسئولیت تصمیم و انتخابتان را بپذیرید
من به شخصه ترجیح می دهم تو یک دانشگاه متوسط باشم و در شهر خودم تا یک دانشگاه خوب تو شهر دیگه
خیلی ها هستند که نظری مخالف من دارند
نه ایشان اشتباه می کنند و نه من
چرا که هر فرد شرایط و ملاک های اولویت بندی اش متفاوت هست و نیز وزن آن ملاک ها می تواند یکسان نباشد
اما باید در نظر گرفت که بودن در یک جمع زرنگ باعث می شود شخص بیشتر تلاش کند
باعث می شود با توجه به سطح آموزش و منابع آموزشی از دانش بیشتری برخوردار شود

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط biosta » 1393-خرداد ماه -14GMT07:16:21+00:00

عضويت  / ورود

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط biosta » 1393-خرداد ماه -22GMT08:08:20+00:00

[QUOTE=samira68;461795]سلام. جناب بیوستا میشه مواردی رو که باید سرجلسه رعایت کنیم رو بگین .
فکر کنم من کار بدی کردم تو روزای آخر خلاصم رو نخوندم کنکورا رو دوباره زدم[/quote]

سلام بر داوطلبان جدی کنکور ، دانشجویان ارشد آمارزیستی ورودی 93

بالاخره یک روزهای آخر عده ای ترجیح می دهند مرور کنند و بعضی تست های منتخب رو بزنند

و عده ای با زدن تست های مختلف به مرور می پردازند

مهم نیست که چه کار کرده اید چون مربوط به گذشته است و نمی توان گذشته را تغییر داد

اما آنچه که مهم هست روزها و ساعات پیش رو هست چرا که آنچه باید خوانده می شد هفته ها و ماه های گذشته خوانده شده

و مرور یا تست در این روزهای آخر نمیتواند رتبه ی یک داوطلب رو خیلی تغییر دهد

1) معمولا" تا جایی که من می دانم می گویند اگر به محوطه امتحان رسیدید و آشنا و دوستانتان را دیدید صحبت نکنید چون بعدا" روی تمرکزتان اثر منفی می گذارد .

2)هر از گاهی نفس عمیق - نفس های عمیق به من خیلی کمک می کرد و همچنین لبخند / تصویر خودتان را از خودتان و عملکردتان مثبت کنید و منطبق با واقعیت و جایگاهی که از نظر علمی دارید

به عبارتی اصلا" قرار نیست بروید و تمام سوالات درس a را با آن که به خوبی آن درس را خواده اید جواب دهید / قراره بروید و در حد خودتان بهترین باشید

من با سطح علمی که دارم و کنکور های آزمایشی که دادم انتظار دارم از 10 سوال درس b به 6 تای آن جواب دهم حال سعی ام رو می کنم

نهایتا در دور دوم به 7 تا سوال آن درس جواب دهم / اگر هم سوالات سخت بود امکان دارد بتوانم فقط به 5 تا سوال جواب دهم .

از قبل انتظار خودتان را با انعطاف مشخص کنید میتواند تو کاهش اضطراب و استرس کمک کننده باشد .

3)فراموشی تا لحظه ای که دفترچه سوالات را می بینید طبیعی است پس اگر احساس می کنید مطالبی که خونده اید با سهولت یادتان نمی آید ایراد ندارد

و این مورد با باز کردن دفترچه کم کم بر طرف می شود .

4) رتبه شما خیلی خیلی متاثر از مدیریت زمان و تکنیک های تست زنی هست / چه بسا با رعایت این موارد داوطلبی بتواند رتبه اش رو از 100 به 20 برساند

به عبارتی همان طور که قبلا" گفتم تفاوت بین رتبه ی 100 با 50 الزاما" اصلا" سطح علمی می تواند نباشد و موارد دیگر دخیل است .

مثلا" بعضی تست های برای جواب داده نشدن هستند و نباید کلید کرد روی آنها بخصوص در دور اول

بعضی تست را باید گذاشت برای دور دوم

یک تست با آن که مبحثش به خوبی خوانده شده الزامی نیست که حتما" در دور اول جواب داده شود .

5) با خودتان آب و شکلات یا خرما این گونه موارد بردارید .

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط biosta » 1393-تير ماه -8GMT19:35:20+00:00

نوشته اصلی توسط sibetorsh با سلام مجدد
نمرم با نرم افزار شده 128 :(
خیلی هم خوب خونده بودم ولی کنکور خوبی ندادم
چقدر باید امیدوار باشم و اینکه با این نمره رنج رتبم چقدره و کجاها میشه قبول شد؟
ممنون
به طور متوسط بین رتبه های 30 تا 120 هر سه نفر یک نمره را دارند

هر سوال سه نمره دارد و یک سوال باعث می شود حدود 8 تا رتبه یک داوطلب که نمره اش حدود 110 تا 150 هست جا به جا شود

پس هر کسی که تخمینی از رتبه بگوید می تواند با اختلاف زیاد اشتباه کند

نمره ی شما با آمدن کلید نهایی با توجه به سوالات حذفی حدود 10 تایی امکان دارد اضافه شود

و به نظر من اگر ظرفیت ها کم نشود میتوان با این نمره به قبولی به غیر ازتهران - تربیت مدرس - بهشتی- امیدوار بود

اما اگر ظرفیت ها کم شود نمی دانم وضعیت چگونه خواهد شد

نوشته اصلی توسط sibetorsh
میدونم که خیلی از رتبه های خوب میرن سمت امارمحض و این کنکور رو الکی دادن و میشه امیدوار بود...
سلام

در سال های دور دانشجوی آمار که فارغ التحصیل می شد برای ادامه تحصیل فقط اسم آمارریاضی رو شنیده بود

اما حدود 3 سالی میشه که شناخت نسبت به رشته ی آمارزیستی بیشتر و بیشتر شده

بر عکس حرف شما اینجانب گمان می کنم که اگر دانشجویی آینده نگر باشد به جای آمارریاضی - آمار اقتصادی یا آمار بیمه ، آمارزیستی رو انتخاب می کند

مگر که به محض علاقه خاصی داشته باشد که اون هم حسابش جداست

همان طور که اطراف من پر از کسانی هست که آمارریاضی - آماراقتصای یا بیمه قبول شدند اما آمارزیستی رو انتخاب کرده اند

مثل همکلاسی ام یا مثل رتبه ی یک کنکور سال قبل آمارزیستی که رتبه ی 17 وزارت علوم رو نیز آورد یا دانشجویان دو یا سه سال بالاتر از من

چه بسا از هر 10 داوطلب کنکور ارشد آمارزیستی حداقل یک نفر دانشجوی آمارریاضی یا فارغ التحصیل آمارریاضی است که به سمت امارزیستی روی آورده

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط biosta » 1393-تير ماه -8GMT19:36:23+00:00

بین اهواز و کرمان و یزد کدوم بهتره؟

بین سه دانشگاه مورد نظرتان مسافت به نظرم تعیین کننده تر هست .

یزد رو رای نمی دهم

اما کرمان و اهواز خوبند و به نظرم با شناخت کمی که دارم می گویم کرمان از اهواز گروه آمارزیستی بهتری دارد

با این حال به سایت های دانشگاه های مورد نظرتان سر بزنید و اطلاعاتی مفید حتما" می توانید کسب کنید .

سلام
آقای biosta شیراز چطوره؟؟

میشه اطلاعاتی در مورد نمره افراد قبول شده اونجا هم بدین

سلام

همان نمره هایی که برای قبولی در مشهد احتیاج هست برای قبولی در شیراز نیاز هست

به عبارتی شیراز - مشهد - اصفهان تقریبا" با هم پر می شوند

شیراز که به نظرم توی گروه های امارزیستی شهرستان بهترین هست

بهتر از اصفهان و همدان

منتها حتما" حتما مسافت را در انتخاب هایتان با یک وزن بیشتر در نظر بگیرید

پیش بینی نمره ی آخرین فردی که امسال می تواند شیراز قبول شود سخت هست بخصوص که احتمالا" کمی ظرفیت ها کاهش یابد

( هر چند باید تا 24 تیر صبر کرد )

به نظرم اگر داوطلبی نمره ی اولیه خود را با توجه به کلید اولیه به طور صحیح همان طور که گفته بودم حساب کرده و بالاتر از 130 باشد

می تواند به عنوان آخرین افراد شیراز اصفهان یا مشهد قبول باشد

البته این ها پیش بینی هایی هست که می تواند کمی با واقعیت اختلاف داشته باشد .

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط biosta » 1393-تير ماه -15GMT22:07:10+00:00

با سلام
تو تخمین رتبه 176 با کسر .75 زیادی که به نمره زبان می ده تو 160 می شه

اقای کیانی درباره امار زیستی تحقیق کردم می گن اما رریاضی از امار زیستی موقعیت کاری بیشتری داره

با یکی از اساتید اهواز صحبت کردم که دکترا امار زیستی داشت گفت برای رفتن تو دانشگاه سر کار خیلی زحمت کشیده می گفت مدرک امار ریاضی ارزش بیشتری داره

رتبه امارریاضی ام 47 شده و یکی از دانشگاه های تهران حتما قبول می شم

راستی تو پست ها خوندم گفته بودین امارزیستی همدان خیلی خوبه اما از بچه های همدان تو پست ها نارضایتی خوندم

رفتن به همدان برام از تهران راحت تره خودتون دردسر های تهران می دونید .

به نظر تون همدان اولین انتخاب بزنم برای این که دکترا قبول شم تاثیر داره مثلا علوم پزشکی اراک یا همدان تو قبولی دکترا اثر میزاره

البته با توجه به این که همدان دکترا داره ببخشید اقای کیانی ذهن ام خیلی درگیر انتخاب دانشگاه است

با تشکر فرراااااااااااااااوان

سلام

حتما می دانید با این نمره رتبه ی تک رقمی در کنکور ارشد آمارزیستی می آورید

سال قبل رتبه ی 17 وزارت علوم که رتبه ی یک وزارت بهداشت هم شده بود

و آمارزیستی مشهد رو انتخاب کرد

بسیار می شناسم اشخاصی که آمارریاضی، آمار اقتصادی یا آماربیمه روزانه قبول شده اند

اما آمارزیستی را برای ادامه تحصیل انتخاب کرذند .

حدود 7 نفری در همین گروه آمارزیستی مشهد همین وضعیت شما را داشتند

که رتبه های خوبی هم در کنکور وزارت علوم آوردند اما آمارزیستی را انتخاب کردند

الان هم دارند دکتری آمارزیستی می خوانند .

اطلاعاتتان را بیشتر کنید روی صحبت های یک نفر قضاوت نکنید

به طور کلی

آمارزیستی کار با نرم افزار 70 درصد / استنباط 30 درصد

و آمارریاضی کار با نرم افزار 30 درصد / استنباط 70 درصد

البته آمارزیستی ها کلی مهارت دیگر هم یاد می گیرند که آمارریاضی ها از یادگیری آن مباحث به طور سازمان یافته بی نسیب هستند

مهارت هایی که باعث می شود مقاله های یک دکتری امارزیستی چندین برابر یک دکتری آمارریاضی باشد .

چرا که بروندهی یک دانش فراگرفته ، تعداد و کیفیت مقاله های یک محقق هست .

برای ترتیب انتخاب هایتان اولویت اول را حتما حتما علوم پزشکی تهران بزنید

امکانات خوابگاه هم به دانشجویان تحصیلات تکمیلی می دهد .دردسر هم ندارد

به نظرم چون نرفتید بمانید و شرایط آنجا را نمی دانید می ترسید از تهران و کمی موضع می گیرید

همدان و اراک برای دانشجوی زرنگی مثل شما نمی تواند پله ترقی باشد .

شما که می خواهید دکتری بخوانید خیلی بهتره جایی ارشد بگیرید که سطح بالا باهتان کار کنند .

م بهرحال همدان هم مثل همه جا هم مزایایی دارد و هم معایبی

به نظرم انتخاب دوم تربیت مدرس و انتخاب سوم بهشتی

تا شهریور وقت دارید تصمیم بگیرید .

شما چه آمارریاضی بروید چه امارزیستی موفق خواهید بود

مهم این هست که کجا موفق تر میشوید و بعدا" با خودتان نگویید کاش اون یکی گرایش رو انتخاب می کردم .

و مثل بسیاری از فارغ التحصیلان ارشد آمارریاضی نخواهید در کنکور ارشد امارزیستی شرکت کنید .

چرا که دارندگان ارشد امارریاضی نمی توانند در کنکور دکتری امارزیستی شرکت کنند.

و به ناچار ابتدا" بایستی ارشد امارزیستی بگیرند .

موفق تر باشید

بهتر نیست این تابستونی واسه یه ازمون زبان اماده شیم و امتحان بدیم برای دکترا مدرک زبان لازمه

اگر سطح زبان تان متوسط به بالا هست

سوالات سوال های قبل msrt یا mche را تهیه کنید و کار کنید تا که پاییز آزمونش را شرکت کنید

البته کتاب kit هم مفید هست .

رتبه ی 3 کنکور دکتری آمارزیستی سال قبل هم وقتی سه سال قبل ارشد قبول شده بود

تو ترم اول ارشد نمره ی زبان رو آورد و خیالش رو از این بابت راحت کرد.

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

قبليبعدي