اطلاعاتی بسیار مفید برای کنکور ارشد آمار زیستی .

روش های مطالعه برای کنکور ارشد

پستتوسط biosta » 1392-مرداد ماه -30GMT00:42:08+00:00

پبامبر اکرم(ص) : روزی مردانی از سرزمین پارس به دور ترین نقطه ی علم خواهند رسید .
پبامبر اکرم(ص): اگر علم به ستاره پروین آویخته باشد مردان فارس به آن خواهند رسید .
ناپلئون بناپارت : اگر نیمی از لشگریانم ایرانی بودند  تمام دنیا را فتح میکردم...
آدولف هیتلر: اگر مهندسان اسلحه ساز من ایرانی بودند صد سال قبل از تولدم نازی دارای بمب اتمی میشد...
اسکندر : اگر روزی دیدی که فردی بخاطر کشورش حاضر شده تمام فرزندانش را قربانی کند... بدان که آن مرد اهل امپراطوری پارس است .

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

تاريخ عضويت: 1391-مرداد ماه -5GMT00:00:00+00:00
تشکر کرده: 151 بار
تشکر شده: 273 بار
امتياز: 8425

من آن می شوم که می اندیشم و عمل می کنم .

پستتوسط biosta » 1392-شهريور ماه -1GMT23:40:14+00:00

شما با کلام خود می توانید روند حوادث را تغییر دهید. آیا هیچوقت به این موضوع فکر کرده اید که ارادهٔ شما، تولید کننده افکارتان است نه اتفاقات روزمره؟ افکار و تصاویر ذهنی خود را کنترل کنید و اراده خود را بر آنها تحمیل کنید. هرگز اجازه ندهید فردی یا موضوعی افکار شما را دستخوش نوسان کند یا تصویر ذهنی نامطلوبی برای شما بسازد. به جای تصاویر درهم و منفی، تصاویری زیبا از ذهنتان بسازید آنگاه خواهید دید که ذهن شما چه پیشگوی قابلی است.
● آینده را تصاویر ذهنی انسان می سازد
وقتی به چیزی فکر می کنید، در واقع برایش کارت دعوت می فرستید. آیا هرگز برایتان پیش آمده که به دوستی که مدت ها از او بی خبر بوده اید فکر کنید و او ناگهان پس از سال ها، به شما تلفن بزند؟ آیا می دانید این اتفاق چگونه رخ می دهد؟ فکر شما امواجی تولید می کند که باعث جذب ذهن و فکر دوست شما می شود و او با شما تماس می گیرد. در مورد آینده نیز همین قانون صدق می کند. وقتی شما شرایطی را برای آینده در نظر می گیرید و به آن فکر می کنید امکان وقوع آن را به طرز چشمگیری قطعی می کنید.
● تصاویر ذهنی شما، به سوی شما باز می گردند.
زندگی مانند آینه ای است که همیشه تصویر ذهن خودتان را منعکس می کند. افراد مثبت، مهربان، شاد و باگذشت، دنیا را مانند خودشان شاد و دلنشین می بینند و افراد منفی، غمگین، ناراضی و کینه جو تصاویر سخت و تاریکی در آن خواهند دید.
● همیشه انتظار بهترین رویدادها را داشته باشید
امیدوار باشید (امید، همان ایمان است) امید یکی از زیباترین وجوه ذهن شماست و ناامیدی بدترین جنبه آن است. هنگامی که از رویدادی ناامید می شوید در واقع درهای ارتباط خود را با خداوند می بندید، در حالی که وقتی به آینده امیدوارید و دعا می کنید، رحمت خداوند را به سوی خود می کشید.
اگر می خواهید در این آینه کروی، آنچه به سویتان می آید زیبا و شادی بخش باشد، همان طور بیندیشید.
اگر انتظارات منفی و بدبینانه داشته باشید به طرف بدبختی و اتفاقات نامطلوب خواهید رفت ولی اگر انتظار بهترین ها را داشته باشید و ذهن خود را مملو از تصاویر و اتفاقات مثبت و زیبا از آینده نمائید برای شما همان اتفاق مثبت رخ خواهد داد.
ناامیدی دیواری است محکم، که پشت آن یک پرتگاه است.
و امید جاده ای است روشن که به مقصود نهایی، منتهی می شود.
دربارهٔ آینده صحبت کنید. سعی کنید در استفاده از کلمات، آنهائی را انتخاب کنید که در آن علامتی از تحقق آرزوهای شما وجود داشته باشد. سعی کنید قالب های فکری نادرست کلمات منفی را درون خود ویران کنید و هنگام سخن گفتن از قدرت نفوذ کلام خود، نهایت بهره را ببرید. با کلمات امیدوار کننده، در خود شور و شوق ایجاد کنید. شما هم حتماً در اطراف خود به افرادی برخورد کرده اید که معروف به منفی بافی هستند؟ آیا هرگز دقت کرده اید که همین افراد تا چه میزان (نسبت به دیگران) بیشتر دچار بدشانسی و بد بیاری می شوند؟ فکر می کنید علت چیست؟
مسلماً علت این امر، منفی بافی درونی خود آنهاست. در گذشته وقتی قصد انجام کاری را داشتند می گفتند: نفوس بد نزنید یا نفوس خوب بزنید. این اصطلاح نیر دقیقاً به همین اصل باز می گردد که شما با کلام خود می توانید روند حوادث را به میل خودتان تغییر دهید.

پبامبر اکرم(ص) : روزی مردانی از سرزمین پارس به دور ترین نقطه ی علم خواهند رسید .
پبامبر اکرم(ص): اگر علم به ستاره پروین آویخته باشد مردان فارس به آن خواهند رسید .
آدولف هیتلر: اگر مهندسان اسلحه ساز من ایرانی بودند صد سال قبل از تولدم نازی دارای بمب اتمی میشد...
اسکندر : اگر روزی دیدی که فردی بخاطر کشورش حاضر شده تمام فرزندانش را قربانی کند... بدان که آن مرد اهل امپراطوری پارس است .

برای نویسنده این مطلب biosta تشکر کننده ها: 2
Maryam-Mohammadian (1392-شهريور ماه -1GMT00:04:49+00:00), alireza (1392-شهريور ماه -12GMT17:07:23+00:00)
رتبه: 18.18%

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

برای نویسنده این مطلب biosta:
Maryam-Mohammadian (1392-شهريور ماه -1GMT00:04:49+00:00), alireza (1392-شهريور ماه -12GMT17:07:23+00:00)

Re: اطلاعاتی بسیار مفید برای کنکور ارشد آمار زیستی .

پستتوسط biosta » 1392-شهريور ماه -2GMT19:34:59+00:00

برای نویسنده این مطلب biosta تشکر کننده ها: 3
Maryam-Mohammadian (1392-شهريور ماه -2GMT20:51:38+00:00), alireza (1392-شهريور ماه -12GMT17:08:01+00:00), sara (1392-شهريور ماه -2GMT21:37:04+00:00)
رتبه: 27.27%

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-شهريور ماه -2GMT20:51:38+00:00), alireza (1392-شهريور ماه -12GMT17:08:01+00:00), sara (1392-شهريور ماه -2GMT21:37:04+00:00)

تغییرات آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم

پستتوسط biosta » 1392-شهريور ماه -3GMT19:19:38+00:00

برای ماه های آینده بودن این لینک در این تاپیک مفید خواهد بود .

تغییرات آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم برای رشته ی آمار

عضويت  / ورود

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Re: پاسخ

پستتوسط statisticsm » 1392-شهريور ماه -6GMT00:14:17+00:00

biosta نوشته است:[QUOTE=m b l;295243]کسی درمورد دانشگاه مازندران حرفی نزده
حداقل نمره قبولی تو این دانشگاه چنده؟خوابگاه میده؟

تقریبا" همه جا به دانشجویان تحصیلات تکمیلی خوابگاه نمی دهند
خوابگاه خودگردان هست با کمی مبلغ بیشتر .
اطلاعات زیر مربوط به پارسال هست به نظر من امسال حدود 5 تا 10 نمره ای ، نمرات زیر کاهش می یابد .
قبولی در علوم پزشکی مازندران در بازه ی نمرات 118.5 الی 127.5
قبولی در علوم پزشکی مشهد در بازه ی نمرات 128 الی 148
قبولی در علوم پزشکی شهید بهشتی در بازه ی نمرات 137 الی 156.5

[QUOTE=m b l;295257]یکی ازدوستام می گفت سال گذشته تو تکمیل ظرفیت شهرکرد قبول شده
ایا صحت داره؟برا امارزیستی هم تکمیل ظرفیت وجود داره؟
[/quote]

روی تکمیل ظرفیت  حساب نکنید
به نظر  من برای رشته ی آمار زیستی وجود ندارد
چرا؟
چون تا بحال زیاد دیدم که دانشجویان آمار زیستی ثبت نام نکردند و برای ایشان جایگزینی گرفته نشده
تکمیل ظرفیت حدود 3 سال قبل به آن طرف کم و کم تر شده
کسی که ثبت نام نکنه در اغلب مواقع در ارشد علوم پزشکی برایش جایگزینی نمی گیرند
اگر هم بگیرند ( که گمان نکنم بگیرند برای آمار زیستی ) از این افرادی هست که مجاز شده اند و همه ی شهر ها را نزدند

[QUOTE=bahram-68;295433]
بنظرتون تفاوت زیادی بین نمره کارنامه با تخمین هستش؟[/quote]
[QUOTE=m b l;295540] میشه امید داشت که مایی که زبان سفید دادیم نمرمون ازبعضی از دوستان که زبان زدن الان کمی از ما تمرشون بالاتر هست .نمرمون بالاتربشه؟[/quote]

این تفاوت حدود 5 نمره ای میتونه باشه (بستگی به در صد درس زبان دارد )
و برای کسانی هست که زبان را صفر زده اند این تغییر نیست مگر این که داوطلب از عملکردش در مورد سوالات اطلاعات اشتباه داشته باشد .

[QUOTE=m b l;295323]من نمرم 115 هست وفکرنکنم جای خوب قبول بشم حالا میخوام برا ویرایش رو دانشگاههای پایین تر دقت کنم.
کسی میتونه تو اولویت بندی کمکم کنه؟
[/quote]

کجا زندگی می کنی چون مثلا" بین این که اراک را بالاتر  بزنی یا اهواز را بالاتر بزنی مهم محل زندگی ات هست
چون لااقل به نظر من تفاوتی چشم گیری ندارند
همدان را اگر مشکل مسافت نداری بیاور تو انتخاب های بالاتر .

[QUOTE=adoh;296628]
نمره من تو تخمین رتبه شده 115 اما خودم که حساب کردم شد 110
می خواستم بدونم امکان قبولیم تو مازندران هست یا نه
امسال سطح نمره ها نسبت به پارسال چطور بوده
[/quote]

من که فکر میکنم هست
به عنوان نفرات آخر
به امید خدا قبولی باشی .

[/quote]
واقعا به دانشجو های روزانه هم خوابگاه نمیدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من داخل دفتر چه خوندم نوشته بود به روزانه ها میدن
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
عضويت  / ورود

برای نویسنده این مطلب statisticsm تشکر کننده ها: 2
Maryam-Mohammadian (1392-شهريور ماه -7GMT16:37:41+00:00), biosta (1392-شهريور ماه -9GMT18:04:18+00:00)

statisticsm
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 1392-شهريور ماه -6GMT15:58:25+00:00
تشکر کرده: 1 بار
تشکر شده: 2 بار
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 20

برای نویسنده این مطلب statisticsm:
Maryam-Mohammadian (1392-شهريور ماه -7GMT16:37:41+00:00), biosta (1392-شهريور ماه -9GMT18:04:18+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-شهريور ماه -20GMT20:12:20+00:00

[کرهانی]من به امید خدا امشب این کتابم تمام میشه و تمام دایره هام پر
عضويت  / ورود

فعلا واسه علوم میخونم اکثر منابع با بهداشت مشترکه،انشاء ا.. بعد علوم وقت میزارم واسه بهداشت

چندان هم مشترک نیستند
وقتی درسی را از کتاب   a  که منطبق با نوع سوالات وزارت علوم هست می خوانید چه بسا در کنکور وزارت بهداشت چندان موفق نباشید چون همان درس منبع اصلی اش در کنکور وزارت بهداشت کتاب b هست .
البته کسانی که سطح متوسط به پایین دارند وقتی که منطبق با کنکور وزارت علوم می خوانند در کنکور وزارت بهداشت نمی توانند زیاد موفق باشند .
بایستی حواسمان را جمع کنیم برنامه ریزی - نحوه ی مطالعه - منابع مناسب - نظم و استمرار در مطالعه ...
و بدانیم هدف اصلی مان کدام کنکور هست وگر نه در حد ساعاتی که وقت گذاشتیم نتیجه نمی گیریم .
برای کنکور 93 میتونه دیر باشه اگر که  چند ماه دیگه متوجه منظور این پست بشوید .  

برای نویسنده این مطلب biosta تشکر کننده ها:
Maryam-Mohammadian (1392-شهريور ماه -20GMT22:19:22+00:00)
رتبه: 9.09%

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-شهريور ماه -20GMT22:19:22+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-شهريور ماه -25GMT00:40:48+00:00

من اگر بخواهم دوباره کنکوربرای رشته ی امارزیستی دهم و کلا" دانشجوی ضعیف یا متوسط به پایینی باشم
چنین عمل می کنم که از الان تا کنکور وزارت علوم می گیرم دروسی که بین دو کنکور وزارت بهداشت و وزارت علوم مشترک هست رو می خوانم
البته اغلب با توجه به نوع منابع کنکور امار زیستی و بعد از کنکور وزارت علوم سراغ دروس باقی مانده که مطالعه نشده مثل ناپارامتری می روم .
و نیز نیم نگاهی هم به سوالات کنکور وزارت علوم خواهم داشت چرا که سوالات درس محض که از نظر سختی در کنکور وزارت علوم متوسط هست پتانسیل بالایی دارد که حتی عینا" در کنکور وزارت بهداشت تکرار شود .

اگر داوطلب قوی باشم که هدف اصلی ام کنکور وزارت بهداشت هست می گیرم دروس مشترک کنکور وزارت بهداشت و وزارت علوم رو از روی منابع کنکور وزارت علوم می خوانم و درس امارریاضی رو هم می خوانم
و همه ی سوالات کنکورهای قبل وزارت علوم را خیلی خیلی جدی می گیرم .
بعد از کنکور بهمن ماه هم دروسی مثل ناپارامتری و مقداری از درس طرح را که نخوانده ام رو شروع می کنم .

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط biosta » 1392-شهريور ماه -25GMT00:43:07+00:00

عاقا من واسه علومم میخونم، بنظرتون وقت میکنم؟
ما که نمی دانیم روزی چند ساعت درس می خونی
الان سطح علمت چقدر هست .
هدف اصلی ات از خواندن برای کنکور چه رشته و چه شهری هست
جواب مشخصی برای سوالت نیست
وقتی جواب مشخصی وجود دارد که بدانی کجا ایستادی و بدانی دقیقا" هدفت چیست .

هدفم آمار اقتصاد یا آمارزیستی کرمان و شهرای نزدیک بهش
بهرحال مرسی

بین امار اقتصاد و آمار زیستی تفاوت بسیاری هست
این صحبت رو مفصل در چندین و چندین خط حدود یک سال پیش به شیوه ای دیگر گفته بودم و الان هم لازم شد چند خطی بنویسم .
که حواستان باشد اگر برای کنکور وزارت علوم می خوانید از کنکور امارزیستی جا نمانید .
این صحبت من برای داوطلبانی هست که سطح علمشان متوسط یا متوسط به پایین هستند
چرا که برای کنکور وزارت علوم می خوانند و بعد وقت مطالعه برای کنکور وزارت بهداشت کم می اورند .

یک مثال همین آقای بنکچی که آمار اقتصاد فردوسی روزانه قبول شدند ( رتبه ی 17 وزرت علوم )

که رتبه شان در کنکور وزارت بهداشت امسال 2 شد و آمار زیستی مشهد قبول شدند .
اگر برای کنکور وزارت بهداشت هم اصلا" مطالعه نمی کردند آمار زیستی قبول بودند
اما می دانیم کسی که امار زیستی قبول می شود الزاما" علم این که چند ماه قبلش توانسته باشد روزانه وزارت علوم قبول شود را ندارد . ...
منظورم نهایت این هست که داوطلبان کنکور که پایه ضعیف دارند بدانند که هدفشان کدام کنکور هست
چرا که انرژی شان را برای همان کنکور متمرکز کنند
و نه این که
مثلا"
بگیرند کلی وقتشان را برای خواندن درس آمار ریاضی بگذارند و بعد از خواندن ناپارامتری بمانند .
در چند پست قبل رتبه های برتر کنکور امارزیستی گفته بودند که حتما" برای کنکور آمار زیستی درس آمار ریاضی را بخوانید
دقیقا" می دانم چرا چنین گفتند و من نیز حرفشان را تصدیق می کنم
اما برای داوطلبانی که سطح علمشان متوسط به بالا هست
و نه داوطلبانی که قراره با خواندن امارریاضی از خواند مثلا" رگرسیون جا بمانند .
بایستی توجه کرد که برای قبولی و موفقیت در کنکور نمی شود برای همه یک دستور عمل واحد را به کار برد
... تفاوت در مطالعه برای کنکور وزارت علوم و وزارت بهداشت برای داوطلبان متوسط و یا متوسط به پایین هست
می دانم نوشته هایی که در بالا نوشتم برای داوطلبان قوی می تونه قابل درک نباشه .
بهرحال بایستی دانست که در دورانی که برای کنکور می خوانیم چکار می کنیم
وگر نه اتفاق یی که می افتد چنین هست که به اندازه ی تلاشمان نتیجه نمی گیریم .

Maryam-Mohammadian (1392-شهريور ماه -26GMT19:32:36+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-شهريور ماه -26GMT19:32:36+00:00)

صحبت های رتبه17 کنکور وزارت علوم و رتبه1 کنکور وزارت بهداشت

پستتوسط biosta » 1392-شهريور ماه -26GMT14:12:44+00:00

این نظر منه و تجربه ای که داشتمو دارم میگم. بنظرم برای هر درس نهایت بیشتر از دو منبع رو نخونید اونم منابعی که معروف باشن.
برای احتمال من بهتون برای شروع کتاب سعید قهرمانی رو پیشنهاد میکنم کتابش حل تمرین هم داره.منظور اینه که تمریناشم حل کنید. برای زیستی خوندن راس بنظرم لازم نیست چون راس اولا واقعا سنگینه ثانیا وقت هم زیاد میبره.اگر هم خواستید و دیدید با خوندن قهرمانی هنوز نیاز به خوندن منبع دیگه ای از احتمال هم دارید کتاب امار و احتمال بهبودیان هم بخونید ولی بعید میدونم بعد خوندن قهرمانی نیاز به بهبودیان باشه دیگه.اگر کتاب احتمال پارسه رو گیر بیارید خوب هستش چون نکات خوبی داخل هر فصلش گفته مکمل خوبی برای قهرمانی هست.

برای امار ریاضی من به شخصه کتاب پارسیان واقعا ترجیح میدم چون دیگه کامل کامل هست و دو دور خوندن دقیق این کتاب همراه با مثالاش واقعا برای مسلط شدن به امار ریاضی کافیه.و اگر هم تمریناشو کار کنید که نور الا نوره چون حل تمرین اکثر فصلاشم هست.

و برای روش های اماری باتاچاریا کتابی نیست که تافته جدابافته باشه دقیقا همون مطالبی که دوران کارشناسی خوندین اورده ولی با بیان بهتر و دقیقتر.من این کتاب پیشنهاد میکنم که جلداول و فصل اول جلد دومشو باید بخونید.اگر هم فرصت کردید تمریناش هم کار کنید خوبه.
برای رگرسیون بنظرم اول کتاب مونت گومری رو بخونید نه تمام مطالبش.اون قسمتاییکه من خوندم شامل قسمتای زیر هستش:
فصل اول، فصل دوم به غیر از بخش 2-6 وزیربخش 2-6-1 و 2-6-2،فصل سوم به غیر از زیر بخش 3-2-5 و 3-2-6 وبخش 3-7 و 3-8،فصل چهارم به غیر از زیر بخش 4-2-2 و زیر بخش 4-4-4 و بخش 4-6 و بخش 4-7 و زیربخش 4-9-2 و 4-9-4 و 4-9-5 و بخش 4-10،فصل پنجم فقط بخش 5-1 وزیر بخش 5-2-1 خونده بشه، فصل ششم فقط بخش 6-1 و 6-2 و زیربخش 6-3-1 و 6-3-2 خونده بشه،فصل هفتم فقط بخش 7-1 و زیربخش های 7-1-2 و 7-1-3 وزیر بخش 7-2-3 خونده بشه،فصل هشتم فقط بخشهای 8-1 و 8-2 و 8-3 و 8-4 و زیر بخشهای 8-4-1 و 8-4-2 خونده بشه، فصل نهم فقط بخش 9-4 و 9-6 و 9-10 وزیربخشهای 9-10-1 و 9-10-2 و 9-10-3 خونده بشه.....، بنظرم این قسمتا رو خوب بخونید، بعدش کتاب بازرگان لاری خوب بخونید چون مکمل خوبی هستن برای هم.

برای نمونه گیری کتاب های پیام نور عمیدی خوب هستن و کافیه.هر فصل بخش تمریناشم بخونید خوب، گاهی اوقات فرمولها و مطالب مفهومیه خوبی میشه از داخلشون پیداکرد.
برای ناپارامتری من کتاب بهبودیان اصلا نمیپسندم کتابش واقعا گنگ توضیح داده و خودم فقط از ناپارامتریه دوران کارشناسیم خوندم این مبحث اطلاعی از منابعش ندارم راستیتش ولی حتما بپرسید از اساتیدتون که به غیر از بهبودیان یک منبع خوب دیگه بهتون معرفی کنن.
طرح ازمایش ها هم همین مونت گومری کاملا خوبه خوندنش، ولی باید با دقت بخونیدش خیلی با دقت چون خیلی نکات ریز داخلش داره.بنظرم خودن دو دور خوب این کتاب کفایت میکنه.

ببینید بنظرم امار ریاضیه پارسیان وقتی خوب خونده بشه شما میتونید هر سوالی رو بهتون بدن جواب بدید، مخصوصا اینکه کنکور زیستی هم هست و سطح کتاب پارسیان خیلی بالاتر از این کنکور هستش.
اگر راس رو خوندید و تمریناشو کارکردید که خیلی عالیه، وقتی شما راس خوندید که بنظرم قهرمانی در مقابلش هیچی نیست و راحت از پس کتاب قهرمانی بر میاین.

هر کدوم از این کتاب هایی که میخونید حتما نکته برداری و خلاصه نویسی داشته باشید حتما.

در مورد زبان، نمیدونم واقعا زبانتون در چه سطحی هست ولی تجربه ائیکه من دارم اگر این چیزیکه میگمو اجرا کنید اگر سطح زبانتون هم متوسط به پایین باشه راحت میتونید حداقل 40 درصد در کنکور امار زیستی بزنید زبان.
اولا که 504 رو خوندید واقعا عالیه و بازم بخونیدش تا یادتون نره، ثانیا زبان ارشد پزشکی بر مبنای تافل بیشتر هستش و اگر شما لغات تافل هم یاد بگیرید خیلی عالیه، من برای کتاب برای کنکور کتاب لزگی پیشنهاد میکنم که الان بچه های تهران برای ازمون دکترا زیستی حتی این کتاب میخونن،این کتاب اومده مهارتهای ریدینگ و vocab به سبک تافل در چند فصل با تمرینهای زیاد قرار داده و یک بخش دیگه هم به عنوان نمونه سوال قرار داده جدای از این فصول.همچنین زبان کنکورهای ارشد پزشکی رو اورده تستاشو تا همین سالهای اخیر.بنظرم این کتاب خوندنشو تا زمان امتحان در برنامه درسیتون بگنجونید و مهارتاشو خوب یاد بگیرید کاملا برای زبان ارشد زیستی اماده هستید.

اسم کتاب لزگی:
درسنامه جامع زبان ارشد پزشکی

برای ناپارامتری کنوور بخونیدش بنظرم هر چه بیشتر ناپارمتری بخونید ضرر نمیکنید،حتی ناپارمتریه کارشناسیتون هم بخونید.
در مورد ریاضی درسته کتاب پارسه سطح بالایی داره ولی انصافا اگر خوب بخونیدش که فقط شامل ریاضی 1 میشه و همه مباحثشم لازم نیست بخونید،باور کنید میتونید تمام تستهای زیستی رو بزنید چون تمام نکات رو داخلش اورده.من پارسه رو خوندم و راضی بودم ازش.

البته من برای رگرسیون دکتر ارقامی رو هم خوندم.
که این منابعی رو که گفتم اگر با دقت بخونید دیگه برای رگرسیون مطمئن باشید اماده هستید.

کتاب تست مجموعه امار طالخونچه هم خوبه قسمتائیرو که درس داده بخونیدش هم احتمال و امار ریاضی هم بخش کاربردیش بنظرم نکات خوبیرو اورده و جمع بندی خوبی داره. البته بعد خوندن منابع اصلی بود منظورم.

یه سوال:واسه طرح کل کتاب مونتگومری رو بخونیم؟
نمونه گیری فرمولاش هم حفظ کنیم؟
تصمیم دارم واسه آمارزیستی اصلا آمارریاضی نخونم.اشتباهه؟اخه چند تا دونه سوال میاد ازش

سلام دوست عزیز.اره موتگومری رو بخون.خیلیهم دقیق بخونش.
بنظرم کاملا به نمونگیری مسلط بشو،فرمولاشم حفظ کن چون حساب کتاب نداره هر سال چطور سوال بدن.
نه اینکارونکن حتما امار ریاضی رو بخون.

Maryam-Mohammadian (1392-شهريور ماه -26GMT19:33:11+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-شهريور ماه -26GMT19:33:11+00:00)

منابع رتبه ی یک کنکور ارشد آمار زیستی وزارت بهداشت

پستتوسط biosta » 1392-شهريور ماه -26GMT14:18:35+00:00

امارریاضی بهبودیان،
نمونه1و2 ککران،
طرح مونت گومری
،ناپارامتری بهبودیان،
رگرسیون جزوه ی دکترپارسیان،
ریاضی1پوران پژوهش

Maryam-Mohammadian (1392-شهريور ماه -26GMT19:33:20+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-شهريور ماه -26GMT19:33:20+00:00)

پاسخ

پستتوسط biosta » 1392-شهريور ماه -27GMT13:12:17+00:00

OTE=]سلام
ببخشید که مجدد وقتتون رو میگیرم
من روش مطالعه ام قبلا به صورت تک درس بود(یه کتاب تمام بشه بعد یکی دیگه)
اما توصیه نفرات برتر همه این بود که روزی 3،4 کتاب با هم باشه بهتره
بنظر شمام من روشم رو عوض کنم و صبح تاظهر یک درس بعد ناهار و استراحت تا شب باز یک درس و شب هم زبان؟
و اینکه من شبا بیشتر درس میخونم(سکوت و ارامش) از نظر شما خوابم رو تنظیم کنم و مطالعه صبح بهتره؟
ممنونم

به نظرم هر زمانی  از  در 24 ساعت که می توانید ساعات مطالعه تان را افزایش دهید همان ساعات درس بخوانید .
  برای عده ای صبح زود مناسب هست و عده ای نیمه شب بیشتر تمرکز دارند .
  شیوه مطالعه هر کسی از دیگری متفاوت هست اما یک قوانین هست که بایستی در مطالعه رعایت شود ،
  همچون این که اگر مطلبی را می خوانید برای مرور آن در زمان های مناسب وقت بگذارید .
  آن شیوه که در یک روز چند درس مختلف خوانده شود حتما" برای ایشان جواب می دهد
    اما دلیلی وجود ندارد روشی که برای رتبه 2 کنکور مفید بوده برای شما هم مفید باشد ، چون شما یک نفر دیگرید .
    من به شخصه روی یک درس تمرکز می کردم ، گاهی هم روی دو تا درس
  مگر در یک ماه آخر که در یک روز امکان داشت چند درس را بخوانم .
  من شب ها مطالعه می کردم مگر یک ماه آخر که مطالعه ام رو به صبح منتقل کردم .
  اما این شیوه ی من هست و آنچه که در بالا گفتید شیوه ی رتبه ی 2 کنکور
  شیوه ی مطالعه شما چیست ؟
  شیوه ی شما میتونه مختص به خودتان باشد
  البته روشی که جدا از اصول مطالعه و برنامه ریزی نباشد

Maryam-Mohammadian (1392-شهريور ماه -27GMT13:17:01+00:00), sara (1392-شهريور ماه -28GMT12:48:09+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-شهريور ماه -27GMT13:17:01+00:00), sara (1392-شهريور ماه -28GMT12:48:09+00:00)

کارنامه های قبول شدگان آمار زیستی سال 92

پستتوسط biosta » 1392-مهر ماه -18GMT15:49:35+00:00

بر لینک زیر کلیک کنید

Maryam-Mohammadian (1392-مهر ماه -18GMT17:23:23+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-مهر ماه -18GMT17:23:23+00:00)

پاسخ

پستتوسط biosta » 1392-مهر ماه -20GMT23:38:31+00:00

[QUOTE=nerci;366191]سلام دوستان.
باتاچاریا مگه احتمال نیست؟؟؟
کتاب آمار و احتمال (مفاهیم پایه ای)مال بازرگان فصل 5 به بعد برای روش ها چطور هست؟[/quote]

باتاچاریا آمار و احتمال مقدماتی هست و چند مبحث دیگر از دروس کاربردی و الزاما" احتمال نیست
از جلد دو باتاچاریا بعضی از فصولش برای من موقعی که برای کنکور می خواندم مفید بود .
مثلا" فصل همبستگی و فصل مربوط به طرح که خیلی بهم کمک کرد .
هر چند که جلد یکش هم خوبه اما اگر برگردم جلد یکش رو نمی خوانم و بجاش آمار مقدماتی بهبودیان را دقیق تر می خوانم .
چون زیاد از یک کتاب به کتاب دیگر نروم و روی یک کتاب متمرکز شوم
فصل اول کتاب آمار ریاضی جان فروند هم با دقت خواندم که خیلی خیلی کمکم کرد
فکر کنم دو تا تست از همون فصل یک جان فروند تو کنکور جواب دادم .

خلاصه برداری هم تو دورهای بعدی میکنم
البته یکسری نکات و خلاصه هارو واسه کنکور سال قبل انجام داده بودم که الان همزمان با هر درسی نگاهی روش میندازم
فعلا میخوام ذهنم به همه مطالب آشنا بشه و از اذر خوندن دقیق رو شروع میکنم :riz304:

ساعات مطالعه خود را یادداشت کنید تا بتوانید بدانید چگونه پیش می روید ، به خودتان تلنگر بزنید .
اگر پیش می آمد که روزی یک ساعت هم بخوانم یادداشت می کردم و این باعث می شد ساعات مطالعه هفتگی ام کم شود و برای هفته ی بعد سعی کم چنین روز هایی نداشته باشم .
به نظرم من هفته ی کمتر از 28 ساعت مطالعه فایده ای ندارد ، کف ساعات مطالعه برای الان 28 ساعت هست و مطلوب به نظر من 35 ساعت .

Maryam-Mohammadian (1392-مهر ماه -20GMT01:03:52+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-مهر ماه -20GMT01:03:52+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-مهر ماه -21GMT18:49:41+00:00

[QUOTE=dadasalar;366845]سلام بیو
میشه برای خلاصه برداری یه راهنمایی برامون بزاری؟
همیشه وقتی خلاصه برداری کردم کارم ب جایی رسید که همه رو می نوشتم و میدیدم که بیهودست
ممنون
[/quote]
روشم چنین بود نمی دانم تا چه اندازه می تواند درست باشد
بعد از تسلط وتست زنی خلاصه برداری ام رو انجام می دادم تا که مطالبی که زیاد فراموشم می شود و به نظرم بسیار مهم تر از بقیه مطالب بود را در خلاصه هایم بیاورم
مطالبی که ارزش بارها دور کردن و امتحان گرفتن از خودم را داشته باشد .
به نظرم تسلط یعنی وقتی درس را برای خودتان باز گو می کنید و از خودتان همان مطالب کتاب را سوال و پرسش می کنید
مطالب فراموش شده حداقل باشد و نیز یعنی اگر تستی را از مبحثی نتوانستید بزنید
تا حدودی به علت بی دقتی باشد و نه به علت یاد نداشتن .

Maryam-Mohammadian (1392-مهر ماه -21GMT22:20:35+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-مهر ماه -21GMT22:20:35+00:00)

سوال و پاسخ

پستتوسط biosta » 1392-مهر ماه -21GMT23:01:43+00:00

سلام
... سوال در مورد ساعات مطالعه دارم
من با 8 یا شایدم کمتر به برنامم میرسم و میتونم اون مطالبو دوباره خودم برا خودم توضیح بدم
و گاهیم به دوستام درسو میدم ولی همه خیلی زیاد دارن میخونن این یعنی اینکه اونا موفق تر میشن ؟

کمیت مطالعه یکی از ملاک هایی هست که در کنار ملاکهای دیگر باعث موفقیت داوطلب می شود
الزاما" هیچ وقت افزایش ساعات مطالعه باعث قبولی داوطلبی نمی شود .
انتخاب منابع مناسب ،
مرور به موقع ،
نظم و استمرار در مطالعه ،
یادداشت ساعات مطالعه ،
آرامش و اعتماد به نفس ،
توکل به خدا کیفیت مطالعه و...
از عاملی هستند که دست به دست هم می دهند تا داوطلب را به هدفش برسانند
یعنی تفاوت رتبه های 50 و 100 بیشتر از این که به خاطر تفاوت در سطح علمشان باشد ناشی از عواملی دیگر هست
عواملی همچون آشنایی با روش تست زنی .

... بعد یه سوال تو تست زدن ها چیکار کنیم که بی دقتیا کم بشن و اینکه استرس نگیریم

- آشنایی با روش صحیح تست زنی ( در اینترنت خواهی یافت )
- تمرکز بر روی تست و هنگامی بدست می آید که خسته نباشیم ، استرس و اضطراب نداشته باشیم ، محیط تست زدن آرام باشد
البته بایستی آمادگی داشت که در جلسه کنکور مورد آخر را شاید نتوان داشت
( انسان مغزش به گونه ای هست که می تواند بر کاری که می کند تمرکز کند و صداها و شلوغی اطراف را نبیند و نشنود )
نهایتا" این که کنکور هیچ وقت تنها کنکور اطلاعات علمی نبوده
خیلی از کسانی که قبول نمی شوند به علت عدم اطلاعات نیست که نتیجه نمی گیرند
بلکه بایستی به درستی دانست که چگونه در ماه های قبل از کنکور روز و شب کنکور و در جلسه کنکور عمل می کنیم تا که بهترین نتیجه را در حد خودمان کسب کنیم .

Maryam-Mohammadian (1392-مهر ماه -22GMT19:24:55+00:00), mm2007 (1392-مهر ماه -23GMT23:26:12+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-مهر ماه -22GMT19:24:55+00:00), mm2007 (1392-مهر ماه -23GMT23:26:12+00:00)

قبليبعدي

بازگشت به آزمون کارشناسی ارشد

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان