دعوت به همکاری در تدوین دستورالعمل نظام پیشنهاد انجمن آمار

دعوت به همکاری در تدوین دستورالعمل نظام پیشنهاد انجمن آمار

پستتوسط Maryam-Mohammadian » 1392-مهر ماه -2GMT13:28:31+00:00

بسمه تعالی
در قرآن کريم، شور و مشورت نمودی از ايمان معرفی شده و تأکيد می کند مسلمانان امور خود را بر اساس مشورت متقابل انجام دهند.

( سوره شورا – آيه 38 ).همانطور که می‌دانيم، سير تحول ارزيابی سرمايه‌ها و دارايی‌های يک سازمان، گويای آن است که ابزار و سرمايه فيزيکی که به عنوان سرمايه اصلی يک سازمان شناخته می‌شد، رفته رفته با رشد و توسعه علوم انسانی و علوم رفتاری، جای خود را به انگيزش و پس از آن نيازهای اجتماعی و در نهايت نگاه بيشتر و بهتر به انسان به عنوان اصلی ترين سرمايه سازمان داده است و دانش سازمان به عنوان گرانبهاترين دارايی شناخته شده است. لذا انسان خلاق در تلاش برای بهره وری بيشتر کوشش جدی خويش را نمايان ساخته و بهبود مستمر به عنوان راهبردی غير قابل انکار برای سازمان های موفق شناخته شده است. به تبع اين تحول، انديشه های تازه برای مديريت اثربخش و کارآمد مطرح شده و مديريت مشارکتی، که بر فرضيه های ارزشی و علمی و شواهد قطعی تجربی استوار است، يکی از انديشه هايی است که در طی ساليان گذشته توانسته با تکيه بر نظرات و انديشه هاي موجود در سازمان به توفيقات جديدی دست پيدا کند.
مديريت مشارکت پذير، فرايندی است که بر پايه سيستم‌ها و در قالب های گوناگونی پديدار می شود که نظام پيشنهادها يکي از نمونه های آن است.  

استقرار نظام پيشنهادها را می توان اولين مرحله ورود به نظام مديريت مشارکتی بر شمرد. در نظام پيشنهادهای انجمن آمار ايران، فضا و امکاناتی فراهم می‌شود تا اعضای صاحب نظر، بتوانند پيشنهادهای خود را در زمينه حل مسائل و مشکلات با راه حلهای مشخص، در جهت بهبود مستمر فعاليت های انجمن ارائه نمايند. در واقع نظام پيشنهادها، انجمن را در جهت استمرار نوآوری و بهبود فرآيندها با هدف بالندگی و ايجاد ارتباط دو سويه با کليه سطوح سوق می دهد. نظام پذيرش و بررسی پيشنهادها در انجمن آمار ايران با چنين رويکرد و نگرشی مطرح و به تصويب رسيده است و از طريق مراجعه به پتانسيل بسيار ارزشمند اعضای خود، تعالی انجمن را در سايه تعالی انسان‌ها، هدف گذاری نموده است. نظام پذيرش و بررسی پيشنهادها بخشی از نظام مديريت کيفيت جامع است که به منظور ايجاد روحيه مشارکت فردی و گروهی در بين اعضای انجمن و در راستای بهبود مستمر فرآيندها و افزايش بهره وری در انجمن آمار ايران استقرار می‌يابد.

اهداف نظام پيشنهادهای انجمن آمار ايران عبارتند از:

§ ارج نهادن به شأن و منزلت اعضای انجمن و بهره مندی از قابليت های آنان در مديريت و تعالی انجمن

§ شناسايی مشکلات و فرصت‌های بهبود موجود در انجمن از طريق اعضای صاحب نظر

§ توسعه حس همکاری، بهبود روابط انسانی و ايجاد نشاط روحی در انجمن آمار ايران

§ ارتقاء سطح کيفيت خدمات انجمن بر اساس مشارکت اعضای انجمن

§ همسوسازی اهداف فردی و گروهی اعضا با اهداف انجمن

با عنايت به موارد فوق، از کليه اعضاي محترم انجمن آمار ايران که دارای تجربه و دانش قبلی در اين حوزه هستند و تمايل به همکاری در زمينه تدوين دستورالعمل نظام پيشنهادهای انجمن آمار ايران دارند دعوت به عمل می آيد آمادگی خود را به آدرس A.Ashofteh@SavadeAmari.com  اعلام نمايند تا از حضور ايشان بهره مند شويم.

منبع: انجمن آمار ایران
انجام پروژه های آماری
info.amargiran@gmail.com

برای نویسنده این مطلب Maryam-Mohammadian تشکر کننده ها: 2
alireza (1392-مهر ماه -6GMT00:24:21+00:00), biosta (1392-مهر ماه -2GMT16:42:52+00:00)
رتبه: 18.18%
 
نماد کاربر
Maryam-Mohammadian
مدیر سایت
مدیر سایت
 
پست ها : 519
تاريخ عضويت: 1389-اسفند ماه -19GMT00:00:00+00:00
تشکر کرده: 432 بار
تشکر شده: 561 بار
تشکر کرده: 432 بار
تشکر شده: 561 بار
امتياز: 61380

برای نویسنده این مطلب Maryam-Mohammadian:
alireza (1392-مهر ماه -6GMT00:24:21+00:00), biosta (1392-مهر ماه -2GMT16:42:52+00:00)

بازگشت به مطالب عمومی آماری

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

cron