اطلاعاتی بسیار مفید برای کنکور ارشد آمار زیستی .

واقعا" چرا امار زیستی واقعا" چرا امار ریاضی

پستتوسط biosta » 1392-خرداد ماه -16GMT22:43:12+00:00

[QUOTE=masoudjani;214997]حالا آمارزیستی ایقد هم آش دهن سوزی نیستاااااااااااا ارزش ناراحتی نداره!!!!!!!      [/quote]
[QUOTE=biosta;215005]

عجب پستی گذاشتی پسر اصلا" انتظار خوندن چنین پستی رو نداشتم
لطفا آشی که برای یک اماری جهت ادامه تحصیل میتونه دهن سوزه باشه رو نام ببرید خیلی دوست دارم بدونم , با دلیل . متشکرم  
[/quote]

[QUOTE=masoudjani;215013]اول فرق بین آمارریاضی و آمارزیستی رو برام تشریح کن تا بهت ثابت کنم!(از لحاظ آینده و بازار کار)[/quote]
[QUOTE=mn4030;215437]آقا این یه چیز واضحه که آینده و بازار کار آمار ریاضی بهتره از آمار زیستیه.
من خودم تو آمار ریاضی رتبه دو رقمی آوردم ولی این کنکور هم دادم که فرصت تصمیم گیری داشته باشم.این کنور هم خوب زدم.
ولی احتمالا همون آمار ریاضی رو برم چون آمار زیستی کار نداره تو ایران![/quote]

[QUOTE=babak.stat1;215549]بابا بیخیال اون عینکو درارید از چشتون.
نمی خوام نا امیدت کنم دوست عزیز اما چه کشکی چه دوغی کدوم بهتری برا اطمینان یه نگاه به تعداد شرکت کنندگاه آمار برا ا همچنین اعلام نیاز هیئت علمی ها بنداز حتی اسم آمارم به چشت نمی خوره. اما حداقلش آمار زیستی کمترین تعداد شرکت کننده دربین کلیه رشته های وزارت علوم و علوم پزشکی و داره.
و اما راجبه رتبت شما که 2 رقمی آوردی خوشبینانه ترین حالتش شهید بهشتی قبول شی الان یکی هسن با 2تا مقاله isi و معدل 18/68 فارغ التحصیلی 2سال پشت در است الانم پیگیره رفتن از ایرانه. حالا تو الان می خوای تازه بری ارشد بشنی کاربر محترم و تا تهش بخون.
و کلام آخر غرورم حدی داره ......................
[/quote]

[QUOTE=masoudjani;215585]انگار اون پستی گذاشتم به بعضیا خیلی برخورد!
خیالتون راحت فرق آنچنانی بین آمارریاضی و آمارزیستی وجود نداره(استخدام آمارریاضی بیشتره!)!حتی تو شهر ما استادای ما میرن آمارزیستیارو درس میدن!
فقط امار زیستی میتونی به ادامه تحصیل در خارج از کشور امیدی داشته باشی چیزی به که به خاطر ظرفیتای بالای امار ریاضی چنین امکانی رو به سختی خواهی داشت!‍
[/quote]

[QUOTE=biostat;215603]من سال گذشته آماررياضي روزانه دانشگاه يزد قبول شدم اما نرفتم . آمارزيستي اينقدر برام  ارزش داشت و داره كه از اماررياضي بگذرم و يك سال از هم دوره اي هام عقب بيفتم.[/quote]

قرار نیست کسی رو این جا قانع کنم کسی که نخواهد قانع شود همه دنیا هم جمع شوند نمی توانند متقاعدش کنند
قراره حرفی که می دانم درسته و واقعیت داره رو بگم
واقعیت اینه که برایم جالب بود بدانم چه دلایلی باعث می شود کسی آمار ریاضی رو بر امار زیستی ترجیح می دهد
چون این گونه افراد که با آگاهی درباره ی تفاوت های  واقعی  که بین این دو گرایش  وجود دارد آمار ریاضی را برای تحصیل بر آمار زیستی ترجیح دهند کم هستند .
همیشه گفتم خوبی و بدی در هیچ رشته و گرایشی وجود ندارد بلکه تفاوت وجود دارد تفاوت در نوع مباحث مطرح شده - کاربردی بودن مطلب یا تنها به تخته سیاه ختم شدن مطلب -تفاوت در بازار کار و جذبی که در این مورد وجود دارد
. مهارت هایی که فرد بعد از فراغت از تحصیل بدست میاورد و...
خواهشا" به خاطر خودتان نه به خاطر قانع کردن کسی
نه به خاطر اثبات کردن مطلبی به کسی
به خاطر خودتان و آینده تان
با قاطعیت در مورد گرایشتان تصمیم بگیرید چون زمان به عقب بر نمی گردد اگر که بعدا" دیدید که گرایشتان ارزش وقت و انرژی که گذاشتین را نداشت.
می دانم ده هاو ده ها  خط  مطلب درباره  تفاوتی که بین  گرایش های آمار وجود دارد انچه که شما دوستان هیچکدامتان کم وبیش نمی دانید  
با اطمینان گرایشتان رو انتخاب کنید نه دوسال دیگه حتی یک سال دیگه پشیمانی بهای سنگینی رو داره  
اگر به آمار زیستی (امار ریاضی) علاقه دارید آگاهی خود را به طور واقع بینانه نه آن طور که دوست دارید ببینید به این گرایش بیشتر کنید چه بسا این تلاشی که برای کسب تفاوت واقعی بین گرایش های امار می کنید شما را به آمار زیستی (امار ریاضی) علاقه مندتر کند .
متاسفانه  باید بگویم ای داد از دست خودمان که بزرگترین ظلم هایی که بهمان شده را  خودمان به خودمان کردیم با نادانیمان, با عمل نکردن به انچه که درست می دانستیم .

پبامبر اکرم(ص) : روزی مردانی از سرزمین پارس به دور ترین نقطه ی علم خواهند رسید .
پبامبر اکرم(ص): اگر علم به ستاره پروین آویخته باشد مردان فارس به آن خواهند رسید .
ناپلئون بناپارت : اگر نیمی از لشگریانم ایرانی بودند  تمام دنیا را فتح میکردم...
آدولف هیتلر: اگر مهندسان اسلحه ساز من ایرانی بودند صد سال قبل از تولدم نازی دارای بمب اتمی میشد...
اسکندر : اگر روزی دیدی که فردی بخاطر کشورش حاضر شده تمام فرزندانش را قربانی کند... بدان که آن مرد اهل امپراطوری پارس است .

برای نویسنده این مطلب biosta تشکر کننده ها:
Maryam-Mohammadian (1392-خرداد ماه -18GMT22:11:43+00:00)
رتبه: 9.09%

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

تاريخ عضويت: 1391-مرداد ماه -5GMT00:00:00+00:00
تشکر کرده: 151 بار
تشکر شده: 273 بار
امتياز: 8425

برای نویسنده این مطلب biosta:
Maryam-Mohammadian (1392-خرداد ماه -18GMT22:11:43+00:00)

قبولی از خود باوری شروع میشه

پستتوسط biosta » 1392-خرداد ماه -17GMT10:39:18+00:00

...
من می خوام از همین الان برای ارشد آمار زیستی سال بعد زبان رو شروع کنم
ولی اصلا نمی دونم ا زکجا شروع کنم می شه راهنمایی کنید از چی شروع کنم وچی جوری بخونم؟
خودم خیلی گیج می شم اصلا نمی دونم چی جوری بخونم.ممنون
سلام
با شروع کردن به خواندن دروس برای کنکور سال بعد از الان که یک سال وقت هست موافق نیستم ( در انجمن  قبلا" علتش را گفته بودم ) اما مطالعه درس زبان انگلیسی را از الان کاملا" موافقم .
من برای کنکور زبان را نزدم پس راهنمای خوبی برای این درس نخواهم بود منتها از صحبت های دوستان شنیدم که کتاب "لزگی " بایستی مناسب باشه چه به صورت فلش کارت یا خود کتابش .
بهرحال بایستی دامنه لغاتتان را به صورت هدف دار که متناسب با نوع سوالات کنکور باشه و نیز درک مطلبتان را در طی زمان تقویت دهید .
اصلا" به این دید نگاه نکنید که می خواهید زبان انگلیسی تان را برای کنکور قوی کنید
دیدتان این باشه که می خواهم برگ برنده ی من در زندگی زبان باشه
به این دید به زبان نگاه کنید که انگار با خواندن زبان انگلیسی من دارم دروس مقطع ارشد را می خوانم .
می خواهم وقتی که دانشجوی آمار زیستی شدم دیگر برای یادگیری دروس مشقت ترجمه را نداشته باشم
( چون آن موقع کتاب های تدریس شده به انگلیسی خواهد بود که اغلب معادل فارسی ندارد )
( دانشجوی آمار زیستی با یک سطح متوسط در دروس و زبان انگلیسی قوی به راحتی دکتری امار زیستی قبول می شود
اما با ضعف در زبان انگلیسی نمی توان به سطح بالایی برای قبولی در کنکور دکتری آمار زیستی رسید
بهرحال به حاشیه نمیروم بعد از قبولی به خوبی متوجه منظورم خواهید شد که یاد داشتن زبان بیشتر به صورت ترجمه و درک مطلب  باعث می شود خود با خود رزومه تان را قوی و زیاد کنید )
چرا این مطالب رو میگم چون یاد گیری زبان یک فرایند چند ساله هست و از الان افقی که می تواند در مقابلتان باشد را ببینید تا که بهتر تصمیم گیری برای آینده تان ( به خصوص برای زبان ) داشته باشید .
اغلب داوطلبان کنکور در هر مقطعی در زبان ضعیف هستند الان  که ملموس تر متوجه اهمیت زبان شدید و می خواهید نقطه ضعفتان  را به نقطه قوتتان تبدیل کنید خیلی عالیست چرا که بعد از قبولی از این که برای تقویت زبان وقت نگذاشتید قطعا" پشیمان خواهید بود بهرحال واقعیت این هست که هر چقدر الان برای زبان انگلیسی کم کاری کنید در مقطع ارشد آمار زیستی جور کم کارتان را خواهید کشید .
گفته بودی از کجا شروع کنی از کسب آگاهی در باره ی  نحوه ی مطالعه - برنامه ریزی و تهیه کلاسور انگیزه ها ( قبلا" توضیح داده بودم ) شروع کن تا که گام اولت را محکم برداری خیلی خیلی مهم هست که بدانی انرژی و وقتت را برای چی و چرا و چگونه می خواهی بگذاری .

پبامبر اکرم(ص) : روزی مردانی از سرزمین پارس به دور ترین نقطه ی علم خواهند رسید .
پبامبر اکرم(ص): اگر علم به ستاره پروین آویخته باشد مردان فارس به آن خواهند رسید .
آدولف هیتلر: اگر مهندسان اسلحه ساز من ایرانی بودند صد سال قبل از تولدم نازی دارای بمب اتمی میشد...
اسکندر : اگر روزی دیدی که فردی بخاطر کشورش حاضر شده تمام فرزندانش را قربانی کند... بدان که آن مرد اهل امپراطوری پارس است .

Maryam-Mohammadian (1392-خرداد ماه -18GMT22:11:46+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-خرداد ماه -18GMT22:11:46+00:00)

Re: اطلاعاتی بسیار مفید برای کنکور ارشد آمار زیستی .

پستتوسط alireza » 1392-خرداد ماه -22GMT09:53:29+00:00

سلام
من امسال كنكور شركت كردم اين درصدامه به نظرتون امكان قبولي هست؟
رياضي 60%
آمار رياضي 50%
آمار كاربردي 42.5%
زبان رو نمي دونم

برای نویسنده این مطلب alireza تشکر کننده ها:
Maryam-Mohammadian (1392-خرداد ماه -22GMT14:24:42+00:00)

نماد کاربر
alireza
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 1390-اسفند ماه -17GMT00:00:00+00:00
تشکر کرده: 101 بار
تشکر شده: 16 بار
تشکر کرده: 101 بار
تشکر شده: 16 بار
امتياز: 1000

برای نویسنده این مطلب alireza:
Maryam-Mohammadian (1392-خرداد ماه -22GMT14:24:42+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-خرداد ماه -22GMT12:09:02+00:00

alireza نوشته است:سلام
من امسال كنكور شركت كردم اين درصدامه به نظرتون امكان قبولي هست؟
رياضي 60%
آمار رياضي 50%
آمار كاربردي 42.5%
زبان رو نمي دونم

با زبان صفر در صد نمره ی شما دقیق 99 میشود که البته با آمدن کلید نهایی حدود10 نمره ای به نمره ی شما افزوده خواهد شد چرا که نمره  ودرصد سوالات حذفی به تمامی داوطلبان داده خواهد شد
اگر تمامی شهر ها انتخاب کنی امید زیادی هست که به عنوان نفرات آخر پذیرفته شوی .
درصد درس زبان که مشخص شود بهتر می توان نظر داد.

Maryam-Mohammadian (1392-خرداد ماه -22GMT14:24:43+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-خرداد ماه -22GMT14:24:43+00:00)

پستتوسط asalbanu » 1392-خرداد ماه -22GMT15:11:07+00:00

با سلام
من امسال کنکور شرکت کرده ام این درصدامه
ریاضی60%
آمارریاضی45%
روش30%
زبان0
که قبلا هم بهتون گفته بودم با توجه به اینکه کلید نهایی آمده امکان قبولیم هست؟
همه شهر ها هم انتخاب کرده ام

برای نویسنده این مطلب asalbanu تشکر کننده ها:
biosta (1392-خرداد ماه -22GMT21:46:13+00:00)

asalbanu
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 1392-خرداد ماه -11GMT16:18:28+00:00
تشکر کرده: 1 بار
تشکر شده: 2 بار
تشکر کرده: 1 دفعه
امتياز: 80

برای نویسنده این مطلب asalbanu:
biosta (1392-خرداد ماه -22GMT21:46:13+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-خرداد ماه -22GMT21:44:45+00:00

سلام . بالا  در پستی دیگر برایت جواب گذاشتم
با این درصد ها نمره ات 81 میشود و با آمدن کلید نهایی نمره ات با بیشتر از 90 میرسد .
اما به نظر من (که برای نظر دهی  اطلاعات سال قبل و تجربه خودم و ظرفیت ها ی پذیرش استفاده میکنم بایستی بگویم)  امکان این که جزو 116 نفر باشی خوش بینانه یک درصد هست .
ببخشید دوست من اما نمره ات برای قبولی زیادی کمه  , لااقل 5 تا سوال دیگه رو درست جواب میدادی امیدی به قبولی بود .

می دونیم هرسوالی در کنکور ارشد امار زیستی ( برای رتبه های بیشتر از 30 ) حدود7 تا و گاهی 10 تا رتبه را تغییر می دهد و 5 تا سوال بیشتر درست  یعنی حدود  40 تا کمتر شدن رتبه .

Maryam-Mohammadian (1392-خرداد ماه -24GMT20:26:20+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-خرداد ماه -24GMT20:26:20+00:00)

این پست را از بهترین نوشته هایم می دانم

پستتوسط biosta » 1392-خرداد ماه -31GMT20:50:58+00:00

ممنون از اینکه جواب دادید
متاسفانه سوالات آمار کاربردی خارج از منبع هم بود که من بلد نبودم.
فقط همه امیدم به این کنکوره که برم.
دانشگاه بین الملل چطور قبول نمیشم؟
از شرایط قبولی و تحصیل در این دانشگاه ها خبر دارید؟
سه گزینه بود که هر سه رو انتخاب کردم

سلام .
مگر هنوز وقت نداری تا با علم و اطلاعات بیشتر کنکور ارشد سال بعد شرکت کنی و  همان جایی که دوست داری قبول شوی

رتبه ات به نظرم زیر 200  میشود اگر بخوای شعب بین الملل قبولی اما اصلا" و ابدا رفتن به شعب بین الملل به نظرم درست نیست .
هزینه ی ترمی  حدود 4 میلیون تومن. ( در اینترنت می توانید از ضوابط تحصیل در این دانشگاه ها اطلاعات کسب کنید )
البته من که میگویم اصلا" و ابدا" دانشجوی شعب بین الملل شدن نمی ارزد الزاما" فقط مسئله پولش نیست
حتی اگر ترمی مثلا" 300 هزار تومن هم بود چه بسا میگفتم رفتنش نمی ارزد . چرا؟
نه این که سطح آموزشی که داده میشود یا اعتبار مدرکش پایین باشد نه این طور نیست
آنچه که باعث میشه بگم که دانشجوی شعب بین الملل شدن درست نیست این هست که

داوطلبی که سطح و اطلاعات علمی پایینی دارد و حدود رتبه 200 یا 150 ( دقیق نمی دانم )  آورده شعب بین الملل میتواند قبول شود
این داوطلب در دوران تحصیل به علت این که دانسته های علمیش برای ورود به دوره ی ارشد آمار زیستی کم بوده بسیار به سختی این دوران را سپری میکند

و هرچند با تلاش بسیار در دوره ی ارشد اما به نظرم مثل داوطلبی نمی شود که با رتبه 20 قبول شده
به عنوان یک مثال در نظر بگیرید که داوطلبی درس روش های اماری دوره کارشناسی را نگذرانده باشد و تنها با یاد داشتن درس آمار و احتمال مقدماتی می خواهید درسی به نام رگرسیون  ( که 4 واحد هست ) را بگذراند
در این صورت چقدر وقتی که رگرسیون می خواند با مشکل مواجه خواهد بود ؟
چند ماه قبل در یکی از نوشته هایم مطلبی نوشتم گفته بودم که
دوستان در صورتی که قبول شدید ،کم کاری که در دوران مطالعه برای کنکور می کنید جورش را در دوران بعد از قبولی خواهید کشید
این واقعیتی بود که بعد از قبولی متوجه اش شدم ، به نظر من الان با این ظرفیت های پذیرش بالا کنکور ارشد آمار زیستی قبول شدن اصلا" افتخار نداره و چندان هم به نظر من مهم نیست
مهم این هست که با چه سطحی علمی  و با چه رتبه ای وارد این دوره می شویم
مهم این هست که کتاب های درسی دوره ی ارشد آمار زیستی که انگلیسی هست دنبال این نباشیم

که ببینیم معادل فارسی اش یا کتابی نزدیک به کتاب انگلیسی که تدریس می شود هست یا نه
مهم این هست که با چه سطحی از زبان انگلیسی  وارد این دوره می شویم
به نظر من این موارد مهم هستند و نه صرفا" قبولی .

Maryam-Mohammadian (1392-تير ماه -2GMT19:01:11+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-تير ماه -2GMT19:01:11+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-تير ماه -7GMT10:33:02+00:00

سلام
اطلاعات من میگه که درصد درس زبانت 2.5در صد میشه
نمره ات با اطلاعاتی که فرستادی 103.25 میشه
یعنی با اطلاعات
"ریاضی 6 درست 1 غلط
آمار ریاضی 15 درست 1 غلط
کاربردی 17 درست 11 غلط
زبان یک سوال درست "

آره غلط های کاربردی ات زیاده .
امید کمی به قبولی ات هست شاید هم قبول شدی اما اگر هم همه ی شهرها را زدی بازم امید وار نباش نمره ات برای قبولی به نظر من پایین هست
خیلی دوست دارم اشتباه کرده باشم و قبول باشی .
اما مگه همه که کنکور دادن سال اولشان قبول شدند
اطلاعاتم از روی تجربه و اطرافیانم هست اما میگم که بیشتر از نصفی از 116 نفری که امسال قبول خواهند شد همچون سال قبل و سال های قبل به نظرم سال اولشان نیست که کنکور آمار زیستی می دهند .
با توکل به خداو تلاشی بیشتر سال بعد به عنوان یک رقیب جدی تر و با اطلاعات بیشتر ارشد قبول خواهی شد
حتی رتبه تک رقمی دور از دسترس نیست

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط biosta » 1392-تير ماه -7GMT10:38:27+00:00

دوست عزیزم سلام
از شما 2سوال داشتم و ممنون میشم کمکم کنید
یکی اینکه بین آمار ریاضی و زیستی کدوم رو انتخاب کنم؟
من هردو رو میارم ولی واقعاً دودلم ، زمینه کاری واس کدوم بهتره؟؟
و دیگری اینکه برای استفاده از سهمیه استعداد درخشان باید سایت دانشگاه ها رو چک کنم؟ مث آمار ریاضی ، یا اینکه علوم پزشکی فرق داره و خود سازمان سنجش پزشکی جایابی میکنه؟
لطفاً به این ایمیل پاسخ دهید
سپاس

سلام .
چون لیسانس تان از وزارت علوم بوده و اگر در وزارت علوم استعداد درخشان باشید
این استعداد درخشان بودنتان برای قبولی در کنکور وزارت بهداشت در نظر گرفته نمی شود .
در رابطه با بازار کار و آینده به نظر من " آمار زیستی " خیلی سر تر و برتر از تمامی دیگر گرایش های آمار هست
آمار زیستی با اختلاف زیاد نسبت به دیگر گرایش های آمار برتری دارد .
بهرحال روی حرف من آینده تان را بنا نکنید چون این نظر من هست شاید شما با دروس محض بیشتر از کاربردی راحت باشید
برای این که به تفاوت های واقعی بین بازار کار و آینده شغلی گرایش های آمار را متوجه شوید
به گروه های آمار و کسانی که منبع در آمدشان از علم آمار هست و دانشجویان ارشد آمار در گرایش آمار زیستی و آمار محض  حضورا صحبت کنید
این جا نمی توان ده ها خط تفاوتی که بین گرایش های امار هست را نوشت

در درجه اول خیلی سپاسگذارم بخاطر اهمیت به سوال دیگران
برای رشته ی آمار زیستی وقتی لیسانس نیست و به تبع اون استعداد درخشانی نیست ، پس چرا اعلام نکردند؟ و اینکه پس چرا دانشگاه تربیت مدرس برای پذیرش بدون آزمون این رشته رو میگرفت؟؟

آها ، این طوری بگم که دانشجویانی که دوره ی لیسانس خود را در وزارت بهداشت گرفته اند و جزو استعداد های درخشان در دوره ی لیسانسشان بودند
می توانند بدون کنکور رشته ای را برای ارشد از رشته های وزارت بهداشت انتخاب کنند ( البته که اون هم شرایطی دارد )
یعنی می توانند بدون این که حتی اصلا" درسی را به نام " آمار و احتمال مقدماتی " را گذرانده باشند به واسطه ی این که در معاونت آموزشی وزارت بهداشت جزو استعداد های درخشان هستند
به دوره ی ارشد آمار زیستی راه پیدا کنند .
کم نیستند چنین اشخاصی مثلا" من خبر دارم که سال قبل یکی همدان و یک نفر دیگر اگر اشتباه نکنم کرمانشاه بدون این که با آمار آشنایی داشته باشند و این که کنکور آمارزیستی را داده باشند پذیرفته شده اند .
ایشان حالشون گرفته است گاهی تا سه ترم بایستی بروند پیش نیاز بخونند تا بعد ببینند چه میشود .
وقتی فردی در حد 4 واحد آمار یاد دارد و میاد ارشد آمار زیستی دیگه وضعیتش مشخصه .
اطلاعات من میگه این که با لیسانس آمار به عنوان استعداد درخشان آمار زیستی قبول شود یعنی بدون آزمون چنین چیزی وجود ندارد .
چون استعداد درخشان بودنش در وزارت بهداشت نبوده و مربوط به وزارت علوم هست .

Maryam-Mohammadian (1392-تير ماه -9GMT13:50:19+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-تير ماه -9GMT13:50:19+00:00)

نرم افزار

پستتوسط biosta » 1392-تير ماه -9GMT20:59:21+00:00

عزیزان یه راهنمایی می خوام .
کسی میدونه نرم افزار اس پلاس رو از کجا می تونم تهیه کنم؟

آیا علت خاصی و جود ندارد که اس پلاس را می خواهی کار کنی ؟
من اس پلاس کار نکردم و شناختی ندارم
می توانی با نرم افزارR کار کنی .
نرم افزار R  یکی از علت های معروف شدن و عمومی شدنش قابلیت آسان در دسترس بودنش هست .
ضمن این که توانایی بالایی دارد که هر نوع محاسباتی در بیشتر رشته ها بخصوص آمار می تواند انجام دهد
نرم افزار sas هر جایی وجود ندارد و روی هر کامپیوتری نصب نمی شود اما یک آماری بایستی بتواند کلیتی از هر نرم افزار را یاد داشته باشد .
sas را به علت این که از R دستورات کمتری دارد برایم راحت تر هست .
هر کدام از دوستان که خواستند بهم ایمیل بزند تا که فایل هایی برای آموزش نرم افزار R دارم برایتان بفرستم .
SAS برای درس آنالیز بقا و آمار زیستی 2 برای دانشجویان آمار زیستی مشهد آموزش داده شد
R برای درس گسسته آموزش داده شد و با R  کلا " امتحان گرفته شد .

عضويت  / ورود

از لینک بالا می توانید نرم افزار R-3.0.1 به حجم 50 مگا بایت را دانلود کنید .

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط biosta » 1392-تير ماه -9GMT21:02:38+00:00

[QUOTE=sara11;249191]سلام
نمره با کلید اولیه 111 بود و لی با کلید اصلی نمره ام 108 کم شده امیدی هست اراک یا همدان قبول بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:sadsmiley:[/quote]

دوست من به نظر من قبولی اما بهرحال بایستی برای نتیجه نهایی صبر کرد توکل به خدا .
خودتان را مشغول کارهایی کنید بیکار نباشید تا که ذهنتان به سمت نتیجه نرود
( مثلا" یکی از کارهای مفید یاد گیری بیشتر نرم افزار های آماری ست  )
به حرف من خواهشا" گوش کنید که خوش بگذرانید و به نتیجه کنکور زیاد فکر نکنید

نمی خواستم این مطلب رو بگم چون قبلا" هم شاید 9 ماه قبل گفته بودم و تکراری میشه ( وقت نیز گرفته میشه اما به نظرم ارزش داره وقت بگذارم )
خرداد 89 من با 4 تا تست کمتر زدن از نفر آخر قبول نشدم با این که چند ماه برای کنکور خوانده بودم ظرفیت پذیرش اون موقع 63 نفر بود .
روزهای اولی که نتایج آمده بود و قبول نشده بودم کلی حالم گرفته بود
اما میدانستم ، صد درصد می دانستم که یک روزی کنکور امار زیستی قبول می شوم حتی یک درصد هم شک نداشتم
پس خودم را جمع و جور کردم  چند ماه بعدش رفتم سربازی
دو سال بعدش در خرداد 91 که فرصت پیدا کزدم کنکور شرکت کنم قبول شدم
قبول شدم چون باور داشتم که خواهم توانست
قبول شدم چون از دو سال قبل که برای کنکور می خواندم مطالب درسی تو ذهنم بود و این باعث شد که با تلاش و مطالعه به همان اندازه  بار اول نتیجه بهتری بگیرم .
( پس اگر قبول نشوید همین مدتی که امسال برای کنکور مطالعه کردید میتونه برای سال بعدتان که می خواهید کنکور شرکت کنید تجربه و امتیاز مثبتی برایتان محسوب شود )
قبول شدم چون به حرف یکی از دانشجویان برتر مان که می گفت قبولی در رشته ی آمار زیستی آن هم در مشهد برای دانشجویان دانشگاه فردوسی هست نه برای ما دانشجویان دانشگاه آزاد گوش نکردم .
قبول شدم چون با اکراه و اجبار درس نمی خواندم و از خواندن دروس کاربردی لذت می بردم
قبول شدم چون خودم را گول نزدم که دانشجوی معدل زیر 14 آن هم  دانشگاه آزاد تو رو چه به آمار زیستی
قبول شدم چون از کنکور دو سال قبلی که قبول نشده بودم کلی تجربه کسب کرده بودم
دوره لیسانس دانشجوی متوسط رو به ضعیف بودم ، مطمئنم اگر سال 89 تلاش نمی کردم بعد از سربازی در سال 91 نمی توانستم قبول بشوم .
به نظر میاد که منظورم از نوشتن مطالب بالا کاملا" مشخص باشه .

Maryam-Mohammadian (1392-تير ماه -10GMT12:03:56+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-تير ماه -10GMT12:03:56+00:00)

پستتوسط asalbanu » 1392-تير ماه -10GMT13:26:17+00:00

سلام خسته نباشید
با این درصدام و آمدن کلید نهایی و با توجه به اینکه 3 تا از سوالات حذف شده امکان قبولیم هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
ریاضی60%
آمار ریاضی45%
روش30%
زبان 0
با اومدن کلید نهایی امیدی ب قبولی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برای نویسنده این مطلب asalbanu تشکر کننده ها:
biosta (1392-تير ماه -12GMT22:04:15+00:00)

asalbanu
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 1392-خرداد ماه -11GMT16:18:28+00:00
تشکر کرده: 1 بار
تشکر کرده: 1 دفعه
امتياز: 80

برای نویسنده این مطلب asalbanu:
biosta (1392-تير ماه -12GMT22:04:15+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-تير ماه -13GMT01:14:47+00:00

سلام
نمره ی شما 81 و سه تا سوال حذفی ( که اگر قبلا" به نمره ی خود اضافه نکرده باشید )
هر کدام سه نمره دارد که در این صورت سه تا سوال هر کدام سه نمره می شود 9 نمره به علاوه 81 نمره می شود دقیق 90 نمره
توکل به خدا باشد که قبول باشی
اما به نظر من اصلا " قبول نیستی
( بین الملل احتمالا" قبولی که آن هم اصلا" ارزش رفتن ندارد )
دوست دارم که پیش بینی ام غلط باشد و شما قبول باشید اما به نظرم وقتی چنین اتفاقی می افتد که ظرفیت ها حدود 200 نفر پذیرش باشد .

Maryam-Mohammadian (1392-تير ماه -16GMT11:04:26+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-تير ماه -16GMT11:04:26+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-تير ماه -16GMT19:37:28+00:00

لغات تافل رو میخونم که البته قبلا 25 تا درسشو خونده بودم و الان دارم مرورشون میکنم. همزمان لغات لزگی رو هم حفظ میکنم. تافل تموم بشه و ایشالا وقت کنم 504 رو هم حتما میخونم.
البته اینا فقط واسه افزایش دامنه لغاته.

من اگر دوباره داوطلب کنکور ارشد بشوم
اگر کلا" 900 ساعت مطالعه داشته باشم
300 تا 500 ساعت از وقت مطالعه ام را به زبان اختصاص می دهم و مابقی وقت را به تمام دروس دیگر کنکور .
چرا؟
نه این که به خاطر تاثیرش در کنکور ارشد ( که البته این هم میتواند باشد ) ، اما به خاطر اهمیت زبان در مقطع کارشناسی ارشد و ارتباط زبان انگلیسی  با موفقیت و پیشرفت در این دوره  .

Maryam-Mohammadian (1392-تير ماه -27GMT12:17:28+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-تير ماه -27GMT12:17:28+00:00)

قبل از شروع مطالعه دانستنی های زیر مفید است

پستتوسط biosta » 1392-تير ماه -25GMT14:12:52+00:00

هر چند دوستان جامع تر این چند خط پایین می دانند اما به نظر می رسد که یاد آوری این مطالب خالی از لطف نباشد .

1)دانستن هدف: هدف زیربنای هرعملی است و شما از انجام هرکاری حتما هدفی دارید .
لذا برای مطالعه نیز باید هدف مشخصی داشته باشید اگر بدون هدف درس بخوانید موفقیت چندانی کسب نمیکنید

2)اراده : عزم و اراده قوی داشته باشید و با تلاش و مطالعه به روش صحیح درهای موفقیت را به سوی خود بگشایید

3)اعتماد به نفس : شک و تردید را به خود راه ندهید و با اعتماد کامل به اینکه حتما در کنکور قبول میشوید درس بخوانید .
هر چه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید ضریب موفقیت شما بالاتر است

4)برنامه ریزی :داشتن برنامه منظم و هدفدار یکی از عوامل موفقیت است .
برنامه ریزی صحیح و این که چگونه از وقتتان حداکثر استفاده را کنین کمک زیادی به شما در هنگام مطالعه میکند .
البته همگی می دانیم که برنامه بدون کار کردن هیچ منفعتی ندارد .

5) نظم و ترتیب : نظم و برنامه اساس هر سازمانی است . لذا باید اتاق مطالعه شما کاملا" عاری از هرگونه وسیله ی اضافی باشد .
فقط کتابی را که می خواهید بعلاوه ی قلم و چند برگ سفید و اگر چیز دیگری نیاز داشتید مرتب رو میزتان بگذارید
اتاق باید عاری از هرگونه پوستر و عکس و ... باشد . شما باید تمام وسایل مورد نیاز خود را فراهم کنید .

6)خونسردی : اضطراب و دلهره گامهای اولیه شکست می باشد . پس هیچ گاه در هنگام مطالعه اضطراب به خود راه ندهید و با این دید که حتما در امتحان قبولید به مطالعه بپردازید .

7)علاقه : شرط اساسی یادگیری لذا سعی کنین با روحیه خوب و مشتاق درس بخوانید نه با بیزاری و از روی اجبار

8)عدم اتلاف وقت از لحظه لحظه زندگیتان برای پیشرفت و تکامل استفاده کنین

9) اتاق مطالعه : باید آرام و ساکت باشین و تا حد امکان رفت و امد خانوادگی را به حداقل برسانید همچنین شلوغ و پر از لوازم نباشد .
خود را به یک اتاق و یک میز مطالعه شرطی کنین تا مانع حواس پرتی شما و جلب توجه تان به اشیا نشود .

10)فاصله : فاصله چشم تا کتاب باید حدود 30-40 cm باشد

11) عدم خستگی : وقتی خسته اید اصلا مطالعه نکنید بعد از استراحت مشتاقانه و سرحال شروع به مطالعه کنید

12) زمان مطالعه : بلافاصله بعد خوردن غذا مطالعه نکنید

13)نور اتاق : نور ، در مکانی که می خواهید در انجا مطالعه کنین باید کافی و مناسب باشد

14) تمرکز حواس: شرط اساسی یادگیری تمرکز هست که اغلب اکتسابی هست یعنی هنگام مطالعه یک دفترچه داشته باشد و افکار مزاحم را یادداشت کنید تا که بعد به آن ها بپردازید

15)تغذیه مناسب : مواد غذایی کلسیم دار ؛ فسفر دار، منیزیم دار ، ویتامین ها ی B –B12 باعث افزایش کارایی حافظه می شوند که درشیر –جوانه گندم-فندوق- گردو – بادام – تخم مرغ و سبزیجات و ... موجود است

Maryam-Mohammadian (1392-تير ماه -25GMT02:07:48+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-تير ماه -25GMT02:07:48+00:00)

قبليبعدي

بازگشت به آزمون کارشناسی ارشد

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان