اطلاعاتی بسیار مفید برای کنکور ارشد آمار زیستی .

Re: اطلاعاتی بسیار مفید برای کنکور ارشد آمار زیستی .

پستتوسط biosta » 1392-فروردين ماه -31GMT23:03:33+00:00

با سلام خدمت همه دوستان آماری.
برای تک تک شما آرزوی موفقیت میکنم.

خواستن همان عزم و اراده است

"ما با خواستن و اراده کردن فرمان بی چون و   چرایی را به مغز  خود  صادر می کنیم که تمام حواس پنجگانه و تمام اعضا و   جوارحمان را برای  توانستن و موفقیت در کارمان تحت تاثیر قرار می دهد."
در واقع خواستن یا انگیزه ، نیرویی فوق العاده را در انسان    بوجود می آورد که در پیشبرد اهدافش بسیار مؤثر است ؛ چون این خواستن و    علاقه باعث می شود سختی ها و مشکلات راه را بهتر تحمل کنیم...
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود

هرچه عزم و اراده ی ما قویتر باشد شانس مارا در   موفقیت و  توانستن بیشتر میکند پس خواسته های بزرگتر نیز عزم و اراده ای   قویتر می  طلبد...

اما وقتی بخواهیم ولی  ندانیم که چگونه می توانیم به خواسته مان برسیم دیگر خواستن توانستن نیست
بلکه
خواستن بدون دانستن حسرت توانستن است!
و اینجاست که باید گفت:"توانا بود هر که دانا بود"

ولی خواستن و دانستن نیز به تنهایی کافی نیست !
کسی که بخواهد و بداند اما برای رسیدن به هدفش تلاشی نکند هرگز موفق نخواهد شد...
"نا برده رنج گنج میسر نمی شود"

پس برای توانستن گام اول خواستن، گام دوم دانستن و گام سوم تلاش است.
و شاید باید گفت:
خواستن و دانستن و تلاش ، توانستن است!

پبامبر اکرم(ص) : روزی مردانی از سرزمین پارس به دور ترین نقطه ی علم خواهند رسید .
پبامبر اکرم(ص): اگر علم به ستاره پروین آویخته باشد مردان فارس به آن خواهند رسید .
ناپلئون بناپارت : اگر نیمی از لشگریانم ایرانی بودند  تمام دنیا را فتح میکردم...
آدولف هیتلر: اگر مهندسان اسلحه ساز من ایرانی بودند صد سال قبل از تولدم نازی دارای بمب اتمی میشد...
اسکندر : اگر روزی دیدی که فردی بخاطر کشورش حاضر شده تمام فرزندانش را قربانی کند... بدان که آن مرد اهل امپراطوری پارس است .

برای نویسنده این مطلب biosta تشکر کننده ها:
Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -1GMT21:37:40+00:00)
رتبه: 9.09%

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

تاريخ عضويت: 1391-مرداد ماه -5GMT00:00:00+00:00
تشکر کرده: 151 بار
تشکر شده: 273 بار
امتياز: 8425

برای نویسنده این مطلب biosta:
Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -1GMT21:37:40+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-ارديبهشت ماه -1GMT21:28:56+00:00

با سلام
همانطور که میدانید من کارشناس بیهوشی هستم و تنها نفر که در کلاسمان قصد شرکت در ارشد را دارد و به همین خاطر 6 ماه هم طرحم را عقب انداختم
به درس امارریاضی امید داشتم که درصد خوبی را بزنم وطبق بعضی گفته ها امار ریاضی را نخواندم والان میبینم در این درس افتضاح هستم و بعضی از قسمتهای سایر دروس را کنار گذاشته بودم ب امید امارریاضی و اکنون کاملا دپرس شدم
من واقعا تلاشم را کردم . به نظر شما تو این مدت باقی مانده برای موفقیت باید چه کنم؟

برای شما چه بسا آمار ریاضی را کنار بایستی برای کنکور آمار زیستی می گذاشتید که صحیح هست سوالی نمیاد یا به تعداد خیلی کم .
شاید  بیشترین وقت را در زمان مطالعه همان درس احتمال می گیرد .
قبولی در ارشد  آمار زیستی حتی برای داوطلبان غیر از لیسانس آمار سخت نیست اما سختی برای این عده از داوطلبان بعد از قبولی هست .
در زمان حال که امید هست حداقل ها را خوانده باشید (منظورم کلیتی از دروس هست که با تسلط بر همین کلیت دروس می توان قبول شد .)
الان نظرم فقط مرور و تسلط به آنچه که خواندیم هست و تست زنی و آگاهی از روش تست زنی و مدیریت زمان .
دیگر زمان یاد گیری مطلب جدید نیست ( مگر چند روز آن هم استثنا" برای مبحث ساده ای )
چرا که یاد گیری مطلب جدید در این ماه مانده به کنکور بیش تر از آن که مفید باشد در این زمان وقت گیر هست

پبامبر اکرم(ص) : روزی مردانی از سرزمین پارس به دور ترین نقطه ی علم خواهند رسید .
پبامبر اکرم(ص): اگر علم به ستاره پروین آویخته باشد مردان فارس به آن خواهند رسید .
آدولف هیتلر: اگر مهندسان اسلحه ساز من ایرانی بودند صد سال قبل از تولدم نازی دارای بمب اتمی میشد...
اسکندر : اگر روزی دیدی که فردی بخاطر کشورش حاضر شده تمام فرزندانش را قربانی کند... بدان که آن مرد اهل امپراطوری پارس است .

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -1GMT21:37:38+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -1GMT21:37:38+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-ارديبهشت ماه -8GMT13:22:48+00:00

سلام دوستان
یه مدتی حوصله تست زدن ندارم بنظر شما چیکار کنم؟؟

و درست همین حال تو سر جلسه امتحان برام پیش میاد که حوصله جواب دادن به سوالات ندارم
با اینکه بلدم و سعی میکنم فکرم به قبولی تمرکز کنم ولی بازمم نمیتونم اونجوری که باید به سوالات جواب بدم
لطفا بگید چیکار کنم :

نه این که منظورم مستقیما شما باشد مخاطبم دیگر دوستان کنکوری هم هست  
چون که گفتید در تست زنی حوصله ندارید شاید  جالب باشه که بدانیم بیشترین اعتیاد در دنیا خیال پردازی هست از اعتیاد به مواد مخدر هم فراگیری بیشتری دارد.
اگر که خیال پردازی ما با  واقعیت مرتبط نباشد  یعنی تو پنج سالگی موندیم و همون جا فریز شدیم .
قراره در بزرگسالی خیال پردازی ما منطبق با واقعیت باشد تا راه را انتخاب کنیم و  احتمالات موضوع  را بسنجیم
اگر که حواس تان هنگام مطالعه زیاد پرت می شود علت این می تواند باشد که  مطلبی که می خوانید در شما باعث جذابیت نمی شود

و بنابرین مغز که خاصیتش چنین هست که  بایستی مرتب با موضوعی در گیر باشه به سمتی غیر درس برود .
علت چیست ؟
مطلبی که می خوانید زیادی تکراری هست چرا که مغز بیشتر از تکرار مطلب تکراری علاقه به یاد گیری مطلب جدید دارد .
درس خواندن در اولویت زندگی تان قرار نمی گیرد .
اضطراب و استرس زیاد .
مطلب را به علت این که سخت هست از یادگیری سرباز می زند .
مشکل عدم توجه و تمرکز (کسی که هوش گرفتن لیسانس را دارد این مشکل را ندارد ).
انگیزه و هدف هایتان به اندازه قبل رنگ ندارد.
پیشنهاد
موقعی که من برای  کنکور می خواندم  اگر که نگم هر روز ولی بیشتر روز ها انگیزه هایم رو از برای ادامه تحصیل دور می کردم .
در تست زنی برای خودتان وقت را منظور کنید با این کار همراه با یاد داشتن روش های تست زنی به آزمونی که از خودتان می گیرید نظم می دهید .
تست زدن را می توانید از درسی که بیشتر دوست دارید یا بیشتر یاد دارید شروع کنید .
دوستان همان طور که می دانید تست های سال های قبل را برای این که در بار دوم یا بیشتر بزنید گلچین کرده باشید تا که هر تستی را از خود آزمون نگیرید

و وقت خود را برای تست های منتخب بگذارید .
همان طور که روز ها و ماه ها و سال ها گذشت این یک ماه هم به سرعت سپری می شود پس لازمه به خودتان تلنگر بزنید و حواستان را برای چند روز آینده بیشتر جمع کنید و زمان را بیشتر قدر بدانید
امید وارم به قبولی همه ی شما همه ی شما تک تک شما  دوستان به نظرم قبول هستید یک ذره هم شک نکنید با خود بگویید

" من قبولم و سعی ام رو می کنم که در انتخاب بالاتری قبول بشوم ."

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -8GMT21:08:00+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -8GMT21:08:00+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-ارديبهشت ماه -16GMT08:53:09+00:00

روز قبل از کنکور درس نخوانیم و یا خیلی کم درس بخوانند
احساسمان را در مورد آزمون و روز قبل از آزمون مثبت کنیم  به طوری که گویا قراره  اتفاقی خوب بیفته
روزهای قبل از آزمون زیادتر بخوابیم و وقتی به رخت خواب برویم که احساس خواب الودگی می کنیم
صبح آزمون به موقع بیدار شویم تا که کارهایمان را با آرامش انجام دهیم .صبح آزمون کمی ورزش کنیم
در جلسه آزمون تمایل نداشته باشید که به همه ی سوالات پاسخ دهید حتی اگر مبحث مربوطه را خوانده باشید
سال قبل ( 91-92) از 125 نفری که در آمار زیستی قبول شده بودند تنها 14 نفر اول متوسط در صدهایشان در 4 درس بالاتر از 50 درصد بود و مابقی قبول شدگان متوسط درصد هایشان در 4 درس زیر 50 درصدبود
داوطلبی که  رتبه ی 125کسب کرده بود یعنی نمره ی 112  متوسط در صدهایش در 4 درس امتحان 38 در صد بوده
( البته اگر در نظر بگیریم که داوطلبی زبان را صفر زده باشد برای کسب رتبه ی 125 بایستی در سه درس دیگر به درصد متوسط 52 درصد برسد ) پس منظورم این هست که سوالاتی را که وقت گیر هست و یا یاد ندارید را با تکنیک های تست زنی بگذرید
تکنیکی داریم به نام تکنیک حداقل سوال یعنی  قبل از کنکور تعداد سوالاتی را که در هر درس می خواهیم به آن جواب ندهیم را مشخص کنیم ! این طوری بهتر می توانیم در مورد واب دادن یا ندادن سوالات در هنگام برخورد با سوالی سخت تصمیم بگیریم و آرامش بیشتری را می توانیم بدست آوریم
کنکور همچون دوی با مانع هست یعنی داوطلب باید تشخیص بده که از چه سوالی بگذرد و جواب ندهد بعضی سوالات برای جواب ندادن طرح شده اند .همه سوالات برای جواب دادن نیست برای این هست که تشخیص داده سوال داوطلب داوطلبی باهوش هست و به موقع بعضی سوالات سخت و طولانی را نزده می گذارد یا این که روی سوال گیر میکنه و نتونه به ادامه ی سوالات برسه و بعد در ادامه به علت عجله باعث بی دقتی می شود  پس رتبه شما ارتباط مستقیمی با کنترل هیجانات و EQ شما دارد

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -16GMT13:18:17+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -16GMT13:18:17+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-ارديبهشت ماه -17GMT13:09:25+00:00

عضويت  / ورود

یکی از عواملی که باعث می شود اشتباهات زیاد شود و نیزدر جلسه کند شوید عادت نداشتن به بیداری و مطالعه در صبح هست
یکی دیگر از این عوامل اشتباهات زیاد و نیز کندی در جلسه امتحان عدم تسلط به مطلب درسی هست و می دانیم که تسلط چیزی نیست جز تکرار روی مطالب آموخته شده که با تکرار باعث می شویم فراخوانی مطلب در جلسه امتحان با درستی بیشتر و سریع تر صورت گیرد .

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -17GMT15:56:19+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -17GMT15:56:19+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-ارديبهشت ماه -21GMT17:01:50+00:00

سلام وخسته نباشید
میخواستم بدونم با تسلط 100%ی به کنکور ده سال گذشته آمار زیستی احتمالا تو کنکور چند درصد میتونی بزنی؟
ممنون

ملاک سنجش خودتان کنکور های 4 سال قبل باشه
یعنی اگر کنکور های چهار سال قبل را در وقت مشخص کنکور سه درس اول یعنی ( ریاضی - محض - کاربردی ) را به طور متوسط  50 درصد یا درصد بالاتر می آورید قبولید
اگر در وقت قانونی کنکورهای مربوط به سال قبل تا 4 سال قبل را در سه درس اول پایین تر از 50 درصد کسب می کنید
( در حالی که زبان را صفر زده اید ) حواستان را بیشتر جمع کنید  چه بسا  قبول نباشید .
قدیمی تر از چهار سال قبل چندان سوالاتی که مطابق با کنکور زمان حال باشد  ندارد
( هر چند که می توان نکاتی مفید از کنکور های قدیمی تر 4 سال یاد گرفت .)

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -21GMT18:32:07+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -21GMT18:32:07+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-ارديبهشت ماه -24GMT10:06:45+00:00

دوستان حتما" در نظر داشته باشید که کنکور فقط کنکور اطلاعات علمی تان نیست .
اگر علم نداشته باشید حتما" قبول نمی شوید اما با دانستن علم و صرفا" خواندن درس هم نمی توان نتیجه ای مطلوب و در حد توانتان بیآورید .
واقعیت اینه که رتبه ی شما تحت تاثیر عواملی همچون
آشنایی با نحوه تست زنی و مدیریت زمان در جلسه کنکور
اعتماد به نفس و خود باوری - دوری از اضطراب و استرس زیادی
نحوه ی گذراندن روز و شب قبل از آزمون
نحوه ی مطالعه در این روز های باقی مانده ( مرور مرور و فقط مرور و تست)
حتی رتبه تان میتونه متاثر از نوع تغذیه تان در این روزها باشه
پس مهمترین کاری که داوطلبان در این روزها می توانند انجام دهند به نظرم رعایت موارد بالاست
( ساعت خواب و بیداری تان را تنظیم کنند خیلی خیلی خیلی مهمه که داوطلبان که صبح امتحان دارند اگر هنوز صبح زود بیدار نمی شوند ساعت بیداریشان را کم کم به 6 صبح ببرند )

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط biosta » 1392-ارديبهشت ماه -24GMT10:10:07+00:00

[QUOTE=]باز هم سلام
هرچند اینجا از امار زیستی میگیم اما کسی هست بدونه آخرین رتبه قبولی تو کنکور وزارت علوم رشته آمار چند بوده؟
یعنی تا چه رتبه ای احتمال قبولی هست؟
ممنون[/quote]

سلام
نوشته ام با سند نیست و نظر خودم با توجه به تجربه و ظرفیت پذیرش میگم که اگر تمامی کد رشته های ممکن را انتخاب کنیم  تا رتبه ی حدود 1100 امید قبولی هست .
اگر رتبه ی بیشتر از این آوردید و تمام کد رشته ها را انتخاب می کنید  هنوز برای خودتان روزنه ی از امید بگذارید

تفاوت آمار ریاضی و آمار زیستی را اگر بدانید اغلب موارد به سمت آمار ریاضی نمی روید
قرار نیست که به نفع گرایشی گرایش دیگری را خراب کنم منظور این هست که
علمی که در ارشد امار زیستی کسب می کنید
موقعیت شغلی که برای فارغ التحصیلان آمار زیستی فراهم هست
بسیار بیشتر از ارشد آمار ریاضی هست
حتی کم و بیش جرات می کنم بگم که امکانات تحصیلی در ارشد آمار زیستی بیشتر از امکانات برای دانشجویان ارشد امار ریاضی هست .
هر چند که قبولی در ارشد امار ریاضی سخت تر از قبولی در آرشد آمار زیستی هست
آمار ریاضی به نظرم برای کسی میتونه خوب و مناسب باشه که
قصدش فقط گرفتن ارشد باشه بدون این که بازار کار برایش مهم باشه
برای شخصی میتونه مناسب باشه که به طور فزاینده ای مباحث محض برایش شیرین تر از کاربردی باشه
برای شخصی میتونه مناسب باشه که تصمیم محکمی برای گرفتن دکتری آمار محض (در هر گرایشی از آمار محض )داشته باشه
اطلاعاتی دارم از بازارکار آمار ریاضی که چون معتبر نیست نمی توانم بگویم
فقط همین که کم پیش میاد کسی آمار زیستی بخونه و پشیمان بشه اما بسیار پیش میاد از این که کسانی که ارشد آمار ریاضی خوانده و  پشیمان هست  از این که چرا ارشدش را در گرایش آمار زیستی نگرفته.
با ارشد آمار ریاضی معمولا" و اغلب همان کاری را که می کنید که لیسانس آمار انجام می دهد منتها ماهی چند هزار تومن حقوق بیشتر
به امید خدا بعد از قبولی وقتی که در محیط قرار بگیرید به تفاوت این دو گرایش در مقطع ارشد بیشتر پی خواهید برد و صحبت هایم که گفتم آن موقع ملومس تر خواهد شد .

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -24GMT19:07:21+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -24GMT19:07:21+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-ارديبهشت ماه -24GMT18:53:03+00:00

[QUOTE=]من چون زاهدان زندگی میکنم و خانوادم بیرجندن این 2شهرو مشکلی ندارم برم.سطح علمی زاهدان بهتره یا بیرجند کدومو اول بزنم؟ فقط به خاطر شغلم زاهدان  برم بهتره.و اینکه بعد روزانه این 2شبانه زاهدان رو بزنم چون روزانه شهرای دیگه سختمه.مدرک شبانه اعتبارش اندازه روزانه هست یانه؟هزینشو کسی میدونه چقدره؟[/quote]

در نظر بگیر که سطح علمی دو دانشگاه یکسان هست هر کدام که برایت راحت تر هست آن را در اولویت بالاتر انتخاب کن .
روزانه قبلی اما برای شهریه شبانه متوسط هزینه و صرفا هزینه ی تحصیل ترمی حدود 1500000 تومان .
مدارکش از نظر اعتبار نزدیک هم هستند و تفاوت چندانی ندارد چه بسا از نظر اعتبار معدل فارغ التحصیلی تعیین کننده باشه نه روزانه و شبانه بودن مدرک از یک دانشگاه .
گاهی روزانه ها وشبانه ها کلاس هایشان با هم تشکیل می شود .
اما از این حرف ها گذشته آمار زیستی یک چیز دیگه هست به نظرم اگر حق انتخاب داشته باشید  آمار زیستی یک جای دور را با ارشد  آمار ریاضی حتی مشهد عوض نکنید

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -24GMT19:18:22+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -24GMT19:18:22+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-ارديبهشت ماه -26GMT12:33:09+00:00

کاش نوشته ام واقعیت نداشت اما واقعیتی تلخ هست که شاید هیچ وقت داوطلبان کنکور متوجه اش نشوند
تمام پست هایی که برای راهنمایی نوشتم برای این بود که برایتان چنین نشود .

داوطلبی قبول میشود خوشحال که رتبه 100در کنکور آمار زیستی آورده
داوطلبی قبول میشود خوشحال که رتبه 100 آورده اما اگر آن داوطلب که رتبه ی 100 آورده می دانست روز های قبل از کنکورکه مطالعه می کرد و نیز جلسه کنکور را چگونه بگذراند که بهترین خودش باشد رتبه 30 می آورد
تفاوت رتبه ی 100 با 30 تفاوت به خاطر الزاما" اطلاعات علمی نیست .

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -29GMT20:33:45+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -29GMT20:33:45+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-ارديبهشت ماه -26GMT18:58:19+00:00

تو این 14 روز چی باید انجام بدم و چه طوری بخونم که واقعا از همه ی اون چیزی که تو این مدت خوندم استفاده کنم

سلام احتمالا چند خطی که برایتان خواهم نوشت را می دانید اما بهرحال یاد آوری هم مفید هست .
اگر کنکور تان صبح هست صد در صد از همین فردا دیگر 6 صبح از خواب بیدار شوید .
کنکور را برای خود شبیه سازی بکنید ( مثلا" با شرکت در کنکور آزمایشی یا کنکوری که از خود می گیرید )
مطالبی که بیشتر فراموش می کنید و نیز تست هایی که برای خودتان گلچین کردید در اولویت هست اگر خلاصه مطلب دارید الان وقت مناسبی برای مرور شان هست .
اضطراب که همه دارند و اجتناب ناپذیر هست و مهم این هست که این اضطراب عملکردمان را مختل نکند پس به مقدار کم می دانیم که حتی مفید هست به آنچه که آموخته اید اطمینان داشته باشید و همیشه بگویید
" من مطمین هستم که قبولم من که چند ماه دارم به طور جدی برای کنکور می خوانم و وقت گذاشتم لیاقت این را دارم که قبول باشم و سعی ام را می کنم که در اولویت بالاتری قبول شوم ."
مثال : به خود بقبولانید که بعضی تست ها را نباید زیاد وقت رویشان گذاشت واقعیت این هست که با 4 دقیقه وقت گذاشتن و درست زدن تست آیا ارزش دارد یا این که این تست زمان بر را حتی با این که یاد دارم برای دور دوم بگذارم این نکته ای از روش های تست زنی هست و چندین نکته دیگر را که در مورد روز و شب قبل از کنکور بدانید نحوه ی تست زنی و مدیریت زمان در جلسه کنکور بدانید و عمل کنید می توانید بهترین در حد توان و علم خودتان باشید می توانید از مطالبی که در این باره در اینترنت نوشته شده کمک بگیرید .
به نظرم کلید قبولی در اولویت انتخابی بالاتر توسط رقیب های جدی کنکور اعتماد به نفس - آرامش و اطلاع از نحوه ی تست زنی و مدیریت زمان در جلسه کنکور هست و در درجه بعد علم داوطلب .تو این روز ها به اندازه ی مطالعه آرامش به داوطلبان کمک کننده هست .

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -29GMT20:33:52+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -29GMT20:33:52+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-ارديبهشت ماه -30GMT08:55:27+00:00

برای زبان انگلیسی هم موافقم که مقطعی میشه فرار کرد اما نهایتش وقتی دانشجوی تحصیلات تکمیلی بشوید دیگه راه گریزی نیست و اون موقع هست که اهمیت زبان را به طور جدی متوجه می شوید
من که تو زندگی و تحصیل برگ برنده ی خودم رو زبان می دونم .
همون طور که می دونید تاثیر نمره ی زبان تو کنکور ارشد برای رشته های مختلف علوم پزشکی متفاوته و بین رقیب های جدی کنکور نمره ی زبان تعیین کننده ی رتبه میتونه باشه
با زبان صفر در صد هم می توان قبول شد حتی رتبه ای خوب آورد اما مشکل وسختی برای این داوطلبان بعد از قبولی هست .

نمي تونم تمركز كنم

می تونه علتش تکراری بودن مطالبی باشه که می خوانید بنابرین به تمرکز زیادتری از موقعی که درس را یاد می گیرید احتیاج نیست بنابرین ذهن به سمتی غیر درس متمایل می شود
یک راهش مرور به صورت سریع هست و یا این که مرور خود را بر روی دروس و مباحث سخت و فراموش شدنی بگذارید تا که ذهن فرصت این را پیدا نکند که به سمت غیر درس برود .
علت عدم تمر کز می تونه این باشه که مطلبی که می خوانیم برایمان جذابیت ندارد (به علت تکراری بودن مطلب مورد مطالعه )
کمتر شدن تمرکز در این روز ها کم و بیش برای همه هست اما وقتی با لذت درس بخوانید این عدم تمر کز کمتر و کمتر میشه .
(در موقع درس فقط و فقط درس و غیر درس باشد برای زمانی که مطالعه نمی کنید )
خودتان را ملزوم کنید که برای دو ساعت مستمر و بدون بلند شدن از جای
خود درس بخوانید چرا که به این عمل عادت کنید و با جلسه کنکور راحت تر کنار بیایید .

برای نویسنده این مطلب biosta تشکر کننده ها: 2
Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -30GMT13:35:27+00:00), alireza (1392-خرداد ماه -1GMT22:08:54+00:00)
رتبه: 18.18%

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -30GMT13:35:27+00:00), alireza (1392-خرداد ماه -1GMT22:08:54+00:00)

خودباوری+ پشتکار + علاقه = قبولی

پستتوسط biosta » 1392-ارديبهشت ماه -31GMT08:17:18+00:00

دوستان وقتی برای کنکور می خواندم ده ها و ده ها سوال درسی برای پیش آمد .
کم کم که جلو رفتم و تسلطم به مباحث بیشتر شد بعضی از این سوالات درسی رو تونستم حل کنم چون درس ها به هم وابسطه هستند برای حل بعضی سوالات باید علم مباحث دیگر را هم داشت .
یا این که بارها رفتم به دانشکده ای که لیسانس گرفته بودم و سوالاتم را از استاده ها می پرسیدم
باز هم سوالاتی بود که استاد نمی توانست جواب دهد و خودم هم به نتیجه ای نمی رسیدم قسمتی از این سوالات بعد از قبولی و در ترم اول برایم حل شد
اما اگر با این حال به کتاب هایم رجوع کنم می دانم که همچنان سوالات و ابهاماتی از زمانی که کنکور دادم هست که نتوانم جواب دهم (چون دیگه بعد از قبولی چندان دنبالش نبودم ! )
می دانید این مطالب را گفتم که بگوییم
الان قرار نیست که شما علامه ی دهر باشید تا که قبول شوید
قرار نیست که هیچ سوال و ابهامی برایتان باقی نماند
قرار نیست که برای همه ی درس ها با تسلط به سر جلسه امتحان بروید
جواب بعضی از سوالات درسی تان را بعد از قبولی خواهید یافت ( چون همان گونه که از روی اسمش مشخصه " تحصیلات تکمیلی " یعنی شما یک سری مطلب رو یاد گرفتید حال می آیید ارشد که همون مطالب رو تکمیل کنید و تسلط بیشتری پیدا کنید و کاربردش را در عمل یاد بگیرید ) پس نهایتا" مهم اینه که شما سعی خودتان را کردید و خواهید کرد وبه نظرم قرارنیست که با تسلط بر همه ی درس ها به سر جلسه امتحان بروید تا که قبول شوید
( در پست های قبل گفتم که تفاوت رتبه هیچ وقت صرفا " اطلاعات علمی نبوده )
پس همین که این مطلب را به خود بگویید و به خود بقبولانید که من می روم که بعضی سوالات را جواب ندهم چه بسا کمک کننده هست همان طور که گفتم بعضی سوالات کنکور برای جواب داده نشدن هستند چرا که وقت کنکور محدود هست چرا که بعد از قبولی تحصیلاتتان را در " تحصیلات تکمیلی " تکمیل خواهید کرد .

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -31GMT17:49:02+00:00), alireza (1392-خرداد ماه -1GMT22:08:38+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -31GMT17:49:02+00:00), alireza (1392-خرداد ماه -1GMT22:08:38+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-ارديبهشت ماه -31GMT13:04:02+00:00

عضويت  / ورود

تصــمیمــاتی کــه شــما را آدم مــوفقــی مــی کنــد
افراد موفق چطور مهمترین اولویت های زندگی شان را کشف می کنند و بعد بی وقفه به آن عمل می کنند؟

10 تصمیم مهم برای موفقیت عبارتند از:

1- تصمیم بگیرید لیستی از کارهای ممنوعه برای خودتان بسازید

استراتژی در واقع هنر فدا کردن است به همین دلیل است که باید به فکر ساختن لیستی باشید که در آن اولویت های اولتان را شناسایی کنید و سپس از کارهایی که اهمیت کمتری دارند، اجتناب کنید.
زمان، گنجی است که باید با آن سرمایه گذاری کنید.
ساختن یک لیست از کارهایی که هیچ وقت نباید انجام دهید، به شما این امکان را می دهد که از زمان محدودتان، برای سرمایه گذاری در مهم ترین چیزها استفاده کنید.

2- تصمیم بگیرید اول به کار فکر کنید

اولین کاری که این روزها از پس از بیدار شدن از خواب انجام می دهید چیست؟
بسیاری از ما، ایمیل هایمان را چک می کنیم. وقتی صبح از خواب بیدار می شویم،
به سراغ ایمیل هامی رویم و انرژی مان را به این ترتیب برای چیزی غیرضروری هدر می دهیم.
به جای این کار، بهتر است سراغ مهم ترین کارهایمان برویم و پس از کار، ایمیل هایمان را چک کنیم.

عضويت  / ورود

3- تصمیم بگیرید به جای «چی» به «کی» فکر کنید

ببینید تجارت تان چه نوع تجارتی است؟ تجارت های «چی» یا تجارت های «کی»!!.
شرکت های موفق تمرکز زیادی به محصولات و شیوه فروش دارند و بدین ترتیب «چی» جای خودش را به نیازهای مشتری می دهد.
بنابراین این «کی» است که تعیین می کند شرکت چگونه کار کند.
در واقع نوآوری فقط با توجه به مشتری نهایی است که آغاز می شود و باید تجارت «کی» محور باشد و نه «چی» محور.

4- سعی کنید که هدفتان را پیدا کنید

سیمون سینک می گوید: «مردم چیزی را که می سازید نمی خرند، مردم دلیلی را می خرند که به خاطر آن محصولتان را ساخته اید.
اگر یک شغل جدیدی را آغاز می کنیدیا هرگونه کار دیگری در ذهن تان است اینکه هیچگاه از هدفتان منحرف نشوید، به شدت برای موفقیت تان اهمیت دارد.
اگر هدف خودتان را نمی دانید، پیدا کردن یک هدف واحد، مهم ترین تصمیمی است که باید بگیرید.

5- تصمیم بگیرید یک هدف نیک در زندگی تان بسازید

اگر این مطلب را می خوانید، این شانس را دارید که یکی از افراد معدودی باشید که می دانند چگونه کارها را باید شروع کرد.
خوشبختانه، افراد زیادی مانند شما هستند که اهدافی را در نظر گرفته اند که جهان را بهتر می کنند:
به گرسنگان کمک می کنند،
از جنگل ها حفاظت می کنند،
با سرطان مبارزه می کنند و در کل سعی می کنند کارهای خوبی کنند.
این برای هر شخصی می تواند یک هدف باشد و می تواند شما را خوشحال تر از سابق کند و به زندگی تان معنا دهد.

6- تصمیم بگیرید انتخاب های بیشتری برای خود ایجاد کنید

رازی وجود دارد که افراد خوشحال آن را می دانند
«در آن واحد نمی توانید هم خوشحال و هم بیمناک باشید.»
یکی از دلایل ترسیدن این است که فکر کنید در یک مخمصه گیر کرده اید.
درمان این اتفاق، داشتن انتخاب است.
هر چقدر فکر کنید که انتخاب های بیشتری دارید، کمتر در مخمصه گیر می کنید و در نتیجه خوشحالتر خواهید بود.
بنابراین سعی کنیدبرای خودتان انتخاب های بیشتری ایجاد کنید تا از توفان های فکری که انسان را غمگین می کند، جلوگیری کنید.

7- تصمیم بگیرید شریکی خوب برای کارهایتان پیدا کنید

والت دیزنی، روی دیزنی را داشت. استیو جابز، استیو وزنیاک و ارویل رایت، ویلبر رایت، در کنارش بود.
هر جا که نوآوری صورت گرفته، یک طراح و نظریه پرداز در کنار یک عملگرا وجود داشته.
اول باید پیدا کنید علاقه هایتان چگونه است سپس یک شریک با علایق نزدیک به خود پیدا کنید.

8- تصمیم بگیرید از قوطی بیرون بیایید

اگر درون یک قوطی نشسته باشید، نمی توانید برچسب آن را بخوانید.
یک ایراد خنده دار کارشناس بودن این است که شما را از دیدن موقعیت های اطراف دورتان می کند.
شما دیگر می دانید چه چیزی به کار می آید و چه چیزی به کارتان نمی آید و چه چیزی می توانید از عهده اش برآیید و چه چیزهایی را در گذشته امتحان کرده اید.
پس به جای تکیه بر معلومات و دانستنی هایتان بهتر است یاد بگیرید چگونه کارشناسان دیگری پیدا کنیدکه با چالش های یکسانی که مواجه شده اید با ایده های متفاوت کمکتان کنند.
از آنها بپرسید که چه نکته هایی از قلم افتاده است.

9- تصمیم بگیرید ذهن سازنده داشته باشید

دوست دارید که خروجی کارتان چه باشد؟
چه چیزی ممکن است در سر راه تان قرار بگیرد؟
چگونه بر این موانع باید فائق آیید؟
اینها سوال های آسانی است که شما را از قربانی شدن در شرایط مختلف حفظ می کند.
همیشه ذهن های سازنده هستند که دنیا را تغییر می دهند و قربانیان همیشه از شرایط می نالند.

10- تصمیم بگیرید همین حالا برای تعطیلات برنامه ریزی کنید

همین الان برای تعطیلات برنامه ریزی کنید.
شاید این گفته را شنیده باشید: «زندگی آن چیزی است که در شرایطی که برای آن برنامه ای ندارید، اتفاق می افتد.»
این گفته برای ما خیلی مصداق داشته.
تعطیلاتتان را برنامه ریزی کنید.
روزهای تعطیلاتتان هدر نرفته است و زندگی که در طول تعطیلات اتفاق می افتد به اندازه روزهای کاریتان گرانبها است

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -31GMT17:49:19+00:00), alireza (1392-خرداد ماه -1GMT22:07:12+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-ارديبهشت ماه -31GMT17:49:19+00:00), alireza (1392-خرداد ماه -1GMT22:07:12+00:00)

پستتوسط biosta » 1392-خرداد ماه -1GMT13:07:39+00:00

با سلام
ببخشید میخواستم ببینم چه جوری میتونم تعداد غلط هام رو کم کنم، خصوصا تو درس تغذیه؛ حدودا 15 تا غلط میزنم؟ با توجه به اطلاعاتی که دارم فکر میکنم درسته اما بعدش معلوم میشه که غلط بوده
بعضی موقع ها هم میام حساب میکنم میبینم یه سری هم توش درست درمیاد که معمولا با کسر غلطام از درستا 3-2 سوال به نفعم میشه
ممنون میشم اگر کمکم کنید

سلام .
اگر گزینه ای را بیشتر از 50 در صد یا حداقل 50 در مطمئن هستید بزنید
عدم تسلط به دروس و یاد داشتن سطحی و بی دقتی که میتونه ناشی از اضطراب و عدم تمرکز باشه تعداد غلط های داوطلب را زیاد کنه  
سعی نکنید که پاسخنامه تان را پر کنید سعی کنید که تعداد جواب های درستتان را افزایش دهید .
میدونید چند مهارت دست به بست هم میده تا که بتوانید بهترین نتیجه را در حد خودتان بگیرید منظورم مهارت هایی غیر از اطلاعات علمی داوطلب هست
مثلا" این که تست های وقت گیر و مشکل (بخصوص اگر که محاسباتی باشند )با علامتی که مشخص شان می کنید برای دور دوم بگذارید و الزامی برای خودتان نگذارید که حتما" این تست را باید الان جواب دهم ( گاهی برای تحلیل سوال بایستی به مغز فرصت داد ) انجام این مورد  هم به نظرم می تواند از اشتباهاتتان بکاهد

Maryam-Mohammadian (1392-خرداد ماه -1GMT17:12:45+00:00), alireza (1392-خرداد ماه -1GMT22:06:49+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-خرداد ماه -1GMT17:12:45+00:00), alireza (1392-خرداد ماه -1GMT22:06:49+00:00)

قبليبعدي

بازگشت به آزمون کارشناسی ارشد

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان