اطلاعاتی بسیار مفید برای کنکور ارشد آمار زیستی .

Re: اطلاعاتی بسیار مفید برای کنکور ارشد آمار زیستی .

پستتوسط biosta » 1392-اسفند ماه -17GMT23:53:18+00:00

تجربه همیشه خوب نیست و گاهی نباید بعضی چیزها را تجربه کرد پس بیایید از تجربه و علم دیگرانی که این راه را با موفقیت طی کرده اند بهره ببرید

تنها درس خواندن کافی نیست
وی از حاضران خواست در ابتدای مسیر آمادگی برای آزمون کارشناسی‌ارشد، انگیزه و هدف خود را برای ادامه تحصیل مشخص کنند.
هیچ دانشجویی تنها با درس خواندن در آزمون نهایی موفق نمی‌شود. به گفته او حاشیه‌های کنکور نیز اهمیت زیادی در موفقیت فرد دارند

حاشیه‌های مهم‌تر از متن
مباحثی مانند منابع و میزان ساعت‌های درس خواندن را «نمای کنکور» دانست که 50 درصد از موفقیت داوطلبان را تضمین می‌کند.
به گفته او 50 درصد دیگر را «حاشیه کنکور» تشکیل می‌دهد.
او «سطح انرژی»، «آمادگی روانی» و «انتخاب سوال بهینه» را از حواشی مهم کنکور دانست.
برای موفق در آزمون ارشد پایه علمی قوی لازم است ولی کافی نیست.
یک داوطلب با پایه علمی قوی ممکن است در این آزمون موفق نشود ولی برعکس دانشجویی با پایه علمی متوسط می‌تواند رتبه تک رقمی کسب کند.

مدیریت زمان و پخش انرژی
در توضیح مبحث «سطح انرژی» گفت: «شما باید بتوانید در طول سه الی چهار ساعتی که در جلسه کنکور حضور دارید انرژی ذهنی و فکری خود را حفظ کنید در غیر این صورت دچار بی‌دقتی می‌شوید و ممکن است مباحث ساده ولی مهم را فراموش کنید یا بی‌دلیل نمره منفی کسب کنید».
اهمیت تست زدن

او آمادگی روانی و دوری از اضطراب را یکی دیگر از مباحث تاثیرگذار دانست و افزود:
«برای کسب آمادگی روانی شما باید به صورت کنکوری و تستی درس بخوانید تا روی تست‌های مختلف تسلط پیدا کنید و از دیدن آنها دچار هراس نشوید».

شکارچی سوال
«انتخاب سوال بهینه» را از جمله مهم‌ترین مباحث برای موفقیت در آزمون کارشناسی‌ارشد و به ویژه کسب رتبه‌های تک رقمی دانست.
او با اشاره به سطوح مختلف سوال‌ها از نظر سختی تاکید کرد:
«در همه آزمون‌ها بعضی از سوال‌ها چنان سخت هستند که افراد بسیار کمی می‌توانند به آنها پاسخ دهند.
بعضی از سوال‌ها نیز ممکن است اشتباه باشند. شما نباید وقت خود را صرف پاسخگویی به چنین سوال‌هایی بکنید.»
شکارچی سوال
«درس‌هایی را که 20 سوال در آزمون دارند در نظر بگیرید. ارزش هر تست در این درس‌ها پنج درصد است.
در صورتی که شما به 10 تا 11 سوال هر درس پاسخ صحیح بدهید، برای کسب یک رتبه خوب دو رقمی کافی است.
برای کسب رتبه تک رقمی نیز کافی است در هر درس به دو یا سه تست بیشتر از این تعداد پاسخ صحیح داده باشید.»
او تاکید کرد: «به هیچ‌عنوان لازم نیست به همه تست‌‌ها پاسخ بدهید یا درصدهایی حدود 90 یا 100 درصد به دست آورید.
شما باید بتوانید سوال‌های متوسط و ساده را تشخیص دهید و به آنها پاسخ صحیح بدهید.
از سوی دیگر با اجتناب از پاسخگویی اشتباه به سوالات سخت و دشوار نمره منفی کسب نکنید.»

آمادگی کامل برای آزمون نهایی
توانایی‌های حفظ آمادگی و انرژی ذهنی، آمادگی روانی و انتخاب سوال بهینه به یکباره به دست نمی‌آیند
و داوطلبان باید برای دست یافتن به این توانایی باید در طول زمان تلاش کنند.
او تاکید کرد بهترین راه برای کسب این توانایی‌ها شرکت در آزمون‎های آزمایشی است.
به گفته او داوطلبان با شرکت در آزمون‌های آزمایشی اشتباهات رایج خود را شناسایی می‌کنند و می‌توانند آنها را از بین ببرند.
از سوی دیگر می‌توانند به یک شناخت کلی از نقاط ضعف و قدرت خود دست پیدا کنند.
آزمون‌های آزمایشی همچنین حساسیت داوطلبان را نسبت به کسب نمره منفی افزایش می‌دهند.
در نتیجه آنها بیهوده تلاش نمی‌کنند تعداد سوال‌های پاسخ داده شده را بالا ببرند.

مراحل تسلط بر درس
وی در بخش دیگری از سخنان خود «یادگیری، آمادگی و تثبیت» را سه مرحله لازم برای رسیدن به تسلط بر یک درس دانست.

به گفته او انتخاب منابع خوب و کنکوری و خلاصه‌برداری عامل هایی هستند که در مرحله یادگیری اهمیت زیادی دارند.

مرحله تثبیت را زمان پاسخگویی به تست‌های جامع دانست و تاکید کرد:
«شما باید از اول اردیبهشت ماه وارد مرحله تثبیت شوید؛
حتی اگر هنوز تمام مباحث را به صورت کامل مطالعه نکرده باشید.
داوطلب قوی نباید حریص باشد و تصور کند باید یاد بر تمام مباحث هر درس تسلط کافی داشته باشد».

با طرح وارد جلسه کنکور شوید
مهم‌ترین نکته در بخش ابتدایی کنکور را کنترل اضطراب دانست و گفت:
«به این منظور پاسخگویی به سوالات را نباید از یک درس سخت آغاز کنید.»
به گفته وی داوطلبان می‌توانند در دور نخست پاسخگویی به سوالات سطح سختی آنها را در کنار هر تست مشخص کنند تا در دور دوم ابتدا سراغ سوال‌هایی بروند که ساده‌تر بوده‌اند.
نکته‌های مهم در کنکور را مدیریت زمان و توجه به کیفیت پاسخگویی دانست و توضیح داد:
«ممکن است داوطلبی به سوالات زیادی پاسخ داده باشد ولی پاسخ او به تعدادی از تست‌ها اشتباه باشد.
به همین دلیل شما به جای کمیت سوال‌های پاسخ‌داده شده باید به کیفیت پاسخ‌هایی که می‌دهید توجه کنید».
«در بخش انتهایی آزمون مدیریت انرژی اهمیت زیادی دارد.
در صورتی که داوطلبان با ذهن خسته به سوالات پاسخ دهند ضریب اشتباه آنها افزایش می‌یابد».

پبامبر اکرم(ص) : روزی مردانی از سرزمین پارس به دور ترین نقطه ی علم خواهند رسید .
پبامبر اکرم(ص): اگر علم به ستاره پروین آویخته باشد مردان فارس به آن خواهند رسید .
ناپلئون بناپارت : اگر نیمی از لشگریانم ایرانی بودند  تمام دنیا را فتح میکردم...
آدولف هیتلر: اگر مهندسان اسلحه ساز من ایرانی بودند صد سال قبل از تولدم نازی دارای بمب اتمی میشد...
اسکندر : اگر روزی دیدی که فردی بخاطر کشورش حاضر شده تمام فرزندانش را قربانی کند... بدان که آن مرد اهل امپراطوری پارس است .

برای نویسنده این مطلب biosta تشکر کننده ها:
Maryam-Mohammadian (1393-ارديبهشت ماه -9GMT10:58:23+00:00)
رتبه: 9.09%

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

تاريخ عضويت: 1391-مرداد ماه -5GMT00:00:00+00:00
تشکر کرده: 151 بار
تشکر شده: 273 بار
امتياز: 8425

برای نویسنده این مطلب biosta:
Maryam-Mohammadian (1393-ارديبهشت ماه -9GMT10:58:23+00:00)

۷ عادتی که افراد موفق ندارند

پستتوسط biosta » 1392-اسفند ماه -17GMT23:59:44+00:00

هر چند به نظر می رسد که خواندن این مطالب وقت گیر هست
اما اگر به دقت بخوانید و حداقل سعی کنید که چنین که گفته شده عمل کنید به جرات می گویم چندین و چندین برابر وقتی که صرف مطالعه این مطالب می کنید در رسیدن به هدفتان جلو خواهید بود .

۷ عادتی که افراد موفق ندارند

کارهای زیاد اما وقت کمی برای انجام دارید. شاید شما هم در اطراف خود افرادی را دارید که همه کارهای خود را به خوبی و بدون استرس انجام می دهند و وقت هم کم نمی آورند.

آنها می توانند به خوبی خانواده، شغل، کارها و سرگرمی های خود را مدیریت کنند و در آخر هفته نیز به کارهای شخصی خود برسند
چگونه این کارها را انجام می دهند؟ معجون سحرآمیزی دارند که رو نمی کنند؟ خیر.

این انرژی کاملا زمینی و معمولی است. همه کارهایی که انجام می دهید یا نمی دهید را ما عادت فرض می کنیم و این عادت ها باعث می شوند در زندگی عقب بمانید.
این عادت های بد از کجا منشا می گیرند؟ مسلما شما انسان بد یا تنبلی نیستید و بدون شک دوست ندارید در انتهای روز احساس خستگی بیش از حد داشته باشید.
همه انسان ها دوست دارند کارهای خود را در طول روز به پایان برسانند.

تنها مشکل اینجاست که افراد بر اساس عادت همیشگی خود یک کار را انجام می دهند و نمی دانند تا چه حد این کار باعث عقب ماندن آنها می شود.

عادت اصولا به نوعی الگوی رفتاری گفته می شود که همیشه بدون توجه به مفید یا موثر بودن در حال تکرار شدن است.

خوبی عادت این است که می توان آن را ترک کرد. عادت های بد و غیرمفید را ترک و عادت های خوب را جایگزین کنید.

در اینجا عادت هایی را ذکر کرده ایم که اصولا انسان های مفید و موفق در زندگی خود انجام نمی دهند.

۱ . انجام چندکار همزمان

شاید به نظر هوشمندانه باشد که چند کار را به طور همزمان انجام دهید اما مساله اینجاست که همه آن کارها نتیجه ضعیفی خواهند داشت.

مغز هم محدودیت هایی برای انجام کارها دارد. درست است که از عهده انجام چندکار همزمان بر می آید اما باعث ایجاد استرس می شود و نتیجه کار نیز مفید و مناسب نیست.

راهکار
برای مفید بودن و درست انجام دادن کارها، فقط یک کار را در زمانی واحد انجام دهید. این باعث می شود تا مغز آرام باشد و با تمرکز و دقت بیشتری کار خود را انجام خواهید داد.

روند پیشرفت آن نیز لذت بخش است. پس از اتمام یک کار، سراغ کار بعدی بروید.

۲ . صرف زمان زیاد برای کارهای غیرضروری

آیا صبح زود از خواب بیدار می شوید؟ پس احتمالا انرژی و زمان زیادی را در فیس بوک، مرتب کردن کمدها یا چت و تماس با دوستان خود هدر می دهید .

راهکار
هر شب فهرستی از کارهایی که فردا باید انجام دهید را بنویسید. البته بیشتر از دو یا سه کار مهم را در این لیست نگنجانید.

هنگام برنامه ریزی های خود، ساعاتی که بیش از همه انرژی دارید (صبح، نیمه شب، ظهر یا …) را برای انجام کارها اختصاص دهید.

پس از برنامه ریزی برای انجام کارهای مفید اگر زمانی باقی ماند می توانید به کارهای غیرضروری رسیدگی کنید .

3. میز کار شلوغ داشتن

افرادی که میزهای شلوغ و نامرتب دارند اصولا می گویند دقیقا می دانند هر چیزی کجاست! اما این مساله صحت ندارد.

به هم ریختگی های فیزیکی برابر است با به هم ریختگی های ذهنی.

اگر فردی ذهن شلخته و نامرتی داشته باشد نمی تواند کارها را درست و دقیق پیش ببرد .

راهکار
دو ساعت زمان بگذارید و میز کار خود را مرتب کنید. کاغذها و وسایل بی مصرف را دور بریزید. برای خود سه دسته درست کنید. آنهایی که باید یکراست به سطل زباله بروند. آنهایی که باید در پوشه یا جعبه ای نگهداری شوند و آنهایی که باید در فهرست کارهای مهم قرار بگیرند .

۴ . شروع، توقف و شروع دوباره

عدم تداوم، دشمن ابتکار و موفقیت است. در دست داشتن پروژه ای که بیش از حد نرمال زمان برده، مایوس کننده است .

راهکار
لازم نیست باهوش ترین یا با استعدادترین فرد در محل کار خود باشید، فقط باید در انجام کارهای خود ثبات و تداوم داشته باشید.

کارهای خود را روزانه و بر اساس برنامه ریزی انجام دهید. حتی اگر نتیجه کار موفقیت آمیز نبود هم نهراسید و ناامید نشوید.

همچون ادیسون فکر کنید؛ او گفته است: «من هیچ گاه شکست نخوردم فقط ۱۰ هزار راهی پیدا کردم که کار نمی کنند .»

۵ . اعتراف به ترس

ترس کاملا طبیعی است. ترس، یعنی شما با خود چالش دارید. اما صرف اینکه از چیزی می ترسید دلیل نمی شود از آن اجتناب کنید. شاید آن کار برای شما بهترین باشد.

راهکار
از چیزهایی که خیلی می ترسید فیلم نامه بنویسید و در عالم خیال بازی کنید. آیا آن کار شما را می کشد؟ نه؟ خوب است.

به طور واقع گرایانه ببینید نتیجه انجام آن کار چیست. سناریوی ذهنی خود را مجسم و تصور کنید در حال انجام آن کار هستید.

مطمئن باشید اتفاق های بدی که فکر می کنید هرگز رخ نمی دهند . بنابراین، ترس های خود را فراموش کنید .

۶ . تعیین اهداف نامعلوم

شما دوست دارید «درآمد بیشتر» یا «سلامت بیشتر » داشته باشید. اما این اهداف چه مفهومی دارند؟

این اهداف بسیار مبهم و نامعلوم هستند و نمی توان مسیری برای رسیدن به آنها تعیین کرد. همین باعث می شود هرگز به آنها دست پیدا نکنید .

راهکار
اهداف مشخص تعیین کنید و رنگ واقعیت به آنها ببخشید: خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع گرا و زمان دار.

به جای گفتن «هدف من درآمد بیشتر است» سعی کنید مثلا در هر ماه یک مشتری بیشتر به مشتری های خود اضافه کنید.

یا برای سلامتی بیشتر، ۳۰ دقیقه در روز و ۵ روز در هفته را به ورزش یا پیاده روی اختصاص دهید .

۷ . مقصر دانستن دیگران برای نرسیدن به اهداف خود

مقصر دانستن دیگران بدترین طرز فکری است که کسی می تواند در راستای تحقق اهداف خود داشته باشد. شاید درآمد کم یا مدیری با درک پایین داشته باشید، اما این زندگی شماست. همیشه ناله و شکایت کردن باعث می شود در برزخ «منِ بیچاره» باقی بمانید. این دودلی ها شما را از اهدافتان بسیار دور می کند .

راهکار
از این حالت بیرون بیایید و مسوولیت پذیر باشید. شما مسوول همه شرایط زندگی خود هستید. این شما هستید که مالک گذشته، حال و آینده خود هستید.

بنابراین، از شکایت و مقصر دانستن دیگران برای عدم کارایی و ناموفق بودن خود دست بردارید

پبامبر اکرم(ص) : روزی مردانی از سرزمین پارس به دور ترین نقطه ی علم خواهند رسید .
پبامبر اکرم(ص): اگر علم به ستاره پروین آویخته باشد مردان فارس به آن خواهند رسید .
آدولف هیتلر: اگر مهندسان اسلحه ساز من ایرانی بودند صد سال قبل از تولدم نازی دارای بمب اتمی میشد...
اسکندر : اگر روزی دیدی که فردی بخاطر کشورش حاضر شده تمام فرزندانش را قربانی کند... بدان که آن مرد اهل امپراطوری پارس است .

Maryam-Mohammadian (1393-ارديبهشت ماه -9GMT10:58:35+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1393-ارديبهشت ماه -9GMT10:58:35+00:00)

آشنایی با کنکور آمار زیستی ارشد

پستتوسط biosta » 1392-اسفند ماه -19GMT07:13:34+00:00

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط biosta » 1392-اسفند ماه -20GMT22:24:52+00:00

برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
نوشته اصلی توسط atiarbab                         

عضويت  / ورود

اخرش نفهمیدم زبان ضریب 1 داره یا 3. فک کنم پارسال گفتن
1.5

هر کدام از 70 سوال اول دفترچه را وزن یک بگیرید دراین صورت وزن هر سوال زبان می شود 75 صدم
از صحبت هایم صد در صد مطمئنم ، همان طور که چند ساله دارم می گم برای رشته ی آمار زیستی مورد زیر صادق هست که
هر سوال درست از 70 سوال درست اول دفترچه 3 نمره ی مثبت دارد هر سوال غلط هم یک نمره را کاهش می دهد
این قاعده محاسبه ی نمره ی زبان انگلیسی را فقط برای رشته ی آمار زیستی مطمین هستم که چنین هست:
هر سوال درست زبان 2.25 نمره را افزایش می دهد و هر سوال غلط 75. نمره را کاهش می دهد
10 سوال ریاضی هر سوال سه نمره که می شود 30 نمره
20 سوال احتمال و آمار ریاضی هر سوال سه نمره که می شود 60 نمره
40 سوال کاربردی هر سوال سه نمره که می شود 120 نمره
40 سوال زبان هر سوال 2.25 نمره که می شود 90 نمره
و نهایتا" با درصد 100 در همه ی دروس به نمره ی 300 خواهید رسید .
ضمنا" همین جا لازمه بگم که برای تک رقمی شدن یا رتبه ی زیر 20 لازمه حدود نمره ی 150 کسب کرد یعنی درصد 50 در تمامی دروس

Maryam-Mohammadian (1392-اسفند ماه -26GMT20:47:15+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-اسفند ماه -26GMT20:47:15+00:00)

راهنمایی

پستتوسط biosta » 1392-اسفند ماه -26GMT18:28:15+00:00

با سلام
من اگر باشم اول عید ، دوم و سوم استراحت می کنم
از چهارم تا اتمام عید هم کمی ساعات مطالعه ام را کاهش می دهم بدین صورت که
اگر قبل از عید هفته ای 42 ساعت می خواندم در دو هفته ی عید به 35 ساعت کاهش می دادم و اگر 35 ساعت می خواندم به 28 ساعت .
منتها به نظرم هفته ای کمتر از 28 ساعت تاثیری مفید و قابل توجه در یاد گیری تان نخواهد داشت
نهایتا در ایام عید به طور متوسط روزی یک ساعت کمتر از غیر این ایام مطالعه خواهم کرد .

Maryam-Mohammadian (1392-اسفند ماه -26GMT20:47:26+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1392-اسفند ماه -26GMT20:47:26+00:00)

راز موفقیت از نظر سقراط...

پستتوسط biosta » 1393-فروردين ماه -5GMT12:51:44+00:00

مرد جوانی از سقراط رمز موفقیت را پرسید که چیست. سقراط به مرد جوان گفت که صبح روز بعد به نزدیکی رودخانه بیاید. هر دو حاضر شدند. سقراط از مرد جوان خواست که همراه او وارد رودخانه شود. وقتی وارد رودخانه شدند و آب به زیر گردنشان رسید سقراط با زیر آب بردن سر مرد جوان، او را شگفت زده کرد.
مرد تلاش می کرد تا خود را رها کند اما سقراط قوی تر بود و او را تا زمانی که رنگ صورتش کبود شد محکم نگاه داشت. سقراط سر مرد جوان را از آب خارج کرد و اولین کاری که مرد جوان انجام داد کشیدن یک نفس عمیق بود.
سقراط از او پرسید، ” در آن وضعیت تنها چیزی که می خواستی چه بود؟” پسر جواب داد: “هوا”
سقراط گفت:” این راز موفقیت است! اگر همانطور که هوا را می خواستی در جستجوی موفقیت هم باشی بدستش خواهی آورد” رمز دیگری وجود ندارد.

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط biosta » 1393-فروردين ماه -9GMT22:41:38+00:00

نگرانی و اضطراب میتونه باعث بشود که یاد گیری تان کاهش یابد
تمرکزتان کم شود
این ایام عید را تقریبا" ساعت مطالعه همه کاهش می یابد ،در این ایام کاهش ساعات مطالعه ایراد ندارد
مهم این هست که با نظم و استمرار و آرامش به مطالعه تان ادامه دهید
همان طور که در پست های قبلی گفتم کاهش ساعت مطالعه ایراد ندارد و باعث نمی شود که از مابقی رقیبان جا بمانید
بلکه کلا" درس را در این دو هفته کنار گذاشتن باعث می شود عقب بیفتید
حتی یک ماه دیگه هم تمام کنید دروس را باز هم عالیه
بنظرم کنکور های آزمایشی جامع رو حتما" حتما" شرکت کنید حتی اگر تمام دروس را تمام نکردید
ترجیحا" حضوری هم شرکت کنید
به خود مغرور نباشید و خودتون را هم نبازید هر دو عامل می تونه باعث شود در حد خودتون عمل نکنید و رتبه ای در حد توانتان کسب نکنید
در مورد نحوه ی تست زنی و مرور نیز اطلاعاتی اگر ندارید کسب کنید
عوامل مختلفی دست به دست هم می دهد تا یک داوطلب بهترین نتیجه را در امکان دارد کسب کند را بدست آورد
آرامش و تمرکز - آگاهی از نحوه ی مطالعه ،تست زنی و مدیریت زمان - ساعت خواب مناسب و منظم -مرور- تغذیه مناسب
کمیت ساعات مطالعه الزاما" هیچ وقت تضمین کننده ی کسب نتیجه ای به اندازه ی تلاش نبوده

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

راهنمایی

پستتوسط biosta » 1393-فروردين ماه -9GMT22:53:59+00:00

من امسال کنکور ارشد دارم و خیلی وقت هست که شروع کردم برای خوندن و کاملا هم مصمم بودم برای قبولی ولی چند وقته که با مشکلی مواجه شدم کاملا تمرکزم رو سلب کرده و روحیه ام و انگیزم افت شدیدی داشته

حالا سوالم اینه حدود 75 روز دیگه کنکور هستش من چطور میتونم روحیه ام رو حفظ کنم تو این مدت باقی مونده که تلاش این همه مدت من با توجه به مشکلم از بین نره ؟؟

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

متوجه منظورتان هستم برای عده ای از داوطلبان پیش میاد که افتی داشته باشند در تمرکز یا ساعات مطالعه
بخصوص که زمان عید نوروز هم بوده
با خودتون صحبت کنید که چرا می خواهید کنکور شرکت کنید
انگیزه هایتان را مرور کنید به خودتون بگویید قدر این 75 روز باقی مانده را خواهم دانست تا که نخواهم یک سال دیگر کنکور دهم همین امسال تمامش می کنم و قبول می شوم
بهرحال در زمان باقی مانده آرامش و عدم کاهش ساعات مطالعه می تونه رمز قبولتان در محل مورد نظرتان باشد
به امید خدا و تلاشی که داشتید و خواهید داشت نتیجه مورد نظرتان را کسب خواهید کرد .

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پرسش

پستتوسط biosta » 1393-فروردين ماه -13GMT00:12:16+00:00

دفترچه اعلام کرده هر درسی مثلا اگر ضریب 1 داشته باشه ازش 10 تا سوال میاد مثلا اگر ضریب 3 داشته باشه 30 تا سوال ازش میاد الانم که من دارم سنا آزمون می دم دقیقا مثلا آمار کاربردی که شاملِ (رگرسیون-طرح-نمونه-ناپارامتری) هستش و ضریب 4 داره دقیقا از هر کدوم از درس ها 10 تا سوال میاد و من آزمون ارشد سال 91-92 رو نگاه کردم از هر درس 10 تا سوال اومده بود.

آیا از هر درس با توجه به ضریب 10 تا سوال میاد یا امکانش هست تعداد سوالات متفاوت باشه؟البته قبلا یکی از دوستان گفت که معلوم نمی کنه ولی اون مواردی که من بالا گفتم خلافِ این ادعاست!!

تقریبا"
10 تا ریاضی
17 تا احتمال
3 تا آمار ریاضی
13 تا رگرسیون
طرح و ناپارامتری و نمونه گیری هر کدام 9 تا
به نظرم امکان دارد تا یک سوال این تقسیم بندی بالا بهم بخوره
یعنی مثلا" تو قسمت کاربری یک سوال از احتمال بیاورند!( مثل دو سال قبل)
حتی امکان دارد تو ریاضی یک سوال احتمال بیاد!
یا ناپامتری 8 تا سوال بیاد یا 10 تا و ...
ضمنا" زبان انگلیسی برای کلیه رشته ها 40 سوال خواهد بود

Maryam-Mohammadian (1393-ارديبهشت ماه -9GMT10:59:01+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1393-ارديبهشت ماه -9GMT10:59:01+00:00)

موفقیت را مثل نفس بخواهید

پستتوسط biosta » 1393-فروردين ماه -13GMT00:13:17+00:00

مرد جوانی از سقراط رمز موفقیت را پرسید که چیست. سقراط به مرد جوان گفت که صبح روز بعد به نزدیکی رودخانه بیاید. هر دو حاضر شدند. سقراط از مرد جوان خواست که همراه او وارد رودخانه شود. وقتی وارد رودخانه شدند و آب به زیر گردنشان رسید سقراط با زیر آب بردن سر مرد جوان، او را شگفت زده کرد.
مرد تلاش می کرد تا خود را رها کند اما سقراط قوی تر بود و او را تا زمانی که رنگ صورتش کبود شد محکم نگاه داشت. سقراط سر مرد جوان را از آب خارج کرد و اولین کاری که مرد جوان انجام داد کشیدن یک نفس عمیق بود.
سقراط از او پرسید، ” در آن وضعیت تنها چیزی که می خواستی چه بود؟” پسر جواب داد: “هوا”
سقراط گفت:” این راز موفقیت است! اگر همانطور که هوا را می خواستی در جستجوی موفقیت هم باشی بدستش خواهی آورد” رمز دیگری وجود ندارد

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

پستتوسط atefe1 » 1393-فروردين ماه -20GMT21:43:24+00:00

باسلام من تازه شروع کردم واسه خوندن البته واسه کنکور بهمن امار ریاضی و رگرسیون و نمونه گیری و احتمال را خوب خوندم
به نظرتون الان وقتم خیلی کمه ؟؟ تازه ناپارامتری شروع کردم !!
atefe1
کاربر جدید
کاربر جدید

تاريخ عضويت: 1393-فروردين ماه -20GMT21:33:41+00:00
تشکر کرده: 0 بار
تشکر شده: 0 بار
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 10

پستتوسط biosta » 1393-فروردين ماه -22GMT20:39:50+00:00

با سلام

نوع مطالعه ات رو در همین زمان باقی مانده اگر متناسب با نوع سوالات کنکور آمار زیستی نکردی متناسب کن

به نظرم الان  نصف وقتت برای مطالب جدید باشه و نصف وقتت برای مرور  و هر چی به زمان کنکور نزدیک تر می شویم زمان مربوط به مرور  و تست را افزایش بده

تست های 5 سال اخیر بسیار برای این که دستت بیاد چگونه سوال خواهد آمد و چگونه بخوانی کمک کننده است

چند هفته ی دیگر تا کنکور مانده که با نظم و استمرارو آرامش  در این زمان باقی مانده میتوانی موفق بیشتری کسب کنی

.

[sungirl0077;437061]من الان سر جلسه آزمونم :)))

دقیقا احساس میکنم هیچی بلد نیستم!
نمیدونم چرا واسه فروردین جوگیر شدم و ثبت نام کردم :))))[/quote]
سلام
به نظر من اصلا" و ابدا این که همه ی مطالب رو تموم نکردی و کنکور آزمایشی جامع شرکت کردی اشتباه نبوده
بر عکس اگر از تجربه همین کنکور ،سوالاتی که بلد نبودی، راه حل ها استفاده کنی میتونه مثلا" یک تست - دو تست تو کنکور اصلی بهت کمک کننده باشه
در کنکور اصلی رقابت زیاد هست یعنی همین یک تست میتونه دانشگاه قبولیت را عوض کنه
همان طور که می دانید به طور کلی در کنکور ارشد آمار زیستی
هر تست برای رتبه های یک تا سی حدود 3 تا رتبه رو جا به جا می کنه
برای رتبه های حدود سی تا آخرین فرد قبولی هم هر تست حدود 7 تا باعث تغییر در رتبه میشه .
به عبارتی یک تستی که میتوانست درست باشد و به علت بی دقتی اشتباه زده بشه 10 نفر رتبه را تغییر می دهد .
پس وقتی یک بار فرصت دارید در سال کنکور دهید و ساعت ها و ساعت ها مطالعه کردید
نباید بدون داشتن تجربه ی کنکور آزمایشی و نباید بدون داشتن برنامه ریزی برای هر دقیقه ی کنکور در جلسه کنکور اصلی حاضر شد
که در این صورت رتبه ای که کسب می کنید در حد علمتان نخواهد بود
در حد علمتان خواهد بود اگر بدانید برای دقایق کنکور چه می خواهید بکنید
اگر بدانید مدیریت زمان و روش تست زنی را
اگر روزها و شب کنکور را به گونه ای برای خودتان فراهم کرده باشید که با آمادگی به جلسه کنکور بروید
اگر به موقع در این ایام مطالب را مرور کنید
اگر آرامش و اعتماد به نفس داشته باشید
همین طور هست که هیچ وقت کنکور صرفا" کنکور اطلاعات علمی یک داوطلب نخواهد بود
برای داوطلب جدی کنکورچه بسا قبولی نباید مهم باشد ، بایستی رتبه و محل قبولی مهم باشد .

Maryam-Mohammadian (1393-ارديبهشت ماه -9GMT10:59:11+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1393-ارديبهشت ماه -9GMT10:59:11+00:00)

پستتوسط biosta » 1393-فروردين ماه -23GMT10:26:41+00:00

میشه لطفا منو راهنمایی کنید بدونم کارم اشتباه هست یا نه؟
تا حالا 2تا از آزمون های سنا رو دادم.اسفند ماه که رتبه ام 1 شد.امروز رو نمیدونم

با توجه به اینکه روش ها ضریب 4 دارد و تعداد سوال هایش زیاد است و هنوز refresh تر هستم
و خسته نشدم(سر جلسه) اول روش ها رو جواب میدم.بعدش زبان (ضریب 3) بعدش احتمال و آخرین مرحله ریاضی.
تصمیم دارم واسه کنکور هم همین کارو انجام بدم.به نظر شما اشتباه میکنم؟؟؟

امیدوارم  که نتیجه ای عالی کسب کنید که با همتی که دارید همین طور هم خواهد بود

سوالات یک اندازه ارزش دارند یک سوال ریاضی با یک سوال محض و یک سوال کاربری از نظر تاثیر گذاری روی رتبه و نمره یکسان هستند .

در کنکور آمار زیستی یک سوال زبان انگلیسی به اندازه ی 75 درصد یک سوال از دروس دیگر ارزش دارد .

بهرحال هر روشی که می خواهید در جلسه کنکور انجام دهید از قبل در کنکور های آزمایشی پیاده کنید

اگر زبان انگلیسی ضعیف هستید بگذارید به عنوان آخرین درس برای زدن

معمولا" ترتیب دفترچه بهترین ترتیب می تواند باشد ، اما می توان با توجه به علاقه و مهارت و برنامه ای که برای جلسه کنکور دارید اولویت بررسی دروس را در جلسه کنکور تغییر داد منتها همان طور که گفتم از قبل امتحان کنید فرایندی که برای جلسه کنکور اصلی مورد نظرتان هست .

موفق باشید .

Maryam-Mohammadian (1393-ارديبهشت ماه -9GMT10:59:20+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1393-ارديبهشت ماه -9GMT10:59:20+00:00)

راهنمایی

پستتوسط biosta » 1393-ارديبهشت ماه -6GMT20:41:44+00:00

به نظرتون اگه واژگان سوالات زبانو خوب بتونی بزنی میشه به کنکورهم امیدوار بود

اینجوری بگم از 20 تا سوال واژگان حداقل 15تاشو میتونم درست بزنم

اما درک مطلبم ضعیف 2 یا 3 سوال نهایتش اونم اونایی که مطمءنم درسته و میزنم

به نظرتون اونایی که شک دارمم بزنم؟ کلا بگین این رون خوبه میتونم امیدوار باشم؟

به نظرم اگر سوالاتی را بین دو گزینه شک دارید را بزنید به شرطی که مطمئن باشید جواب بین دو گزینه ای مورد نظر شماست .

برای زبان انگلیسی به نظرم متوسط درصد افراد قبول شده برای ارشد آمارزیستی 10 درصد است

پس در صد حدود 30 که برای خودتان پیش بینی می کنید عالیست
به شرطی که چه الان که دارید مرور می کنید و چه در جلسه کنکور از وقت دروس دیگر بر روی زبان نگذارید

بهرحال با توجه به وقت جلسه کنکور به نظر نمی رسد که بتوانید تمام سوالات زبان را حداقل یک دور بخوانید
پس اگر گمان می کنید با واژگان راحت تر هستید تا درک مطلب به نظر من همان واژگان را مورد نظر داشته باشید

نهایتا این که در زمان باقی مانده حتما" از خودتان با رعایت شرایط کنکور آزمون بگیرید یا در کنکور های آزمایشی شرکت کنید
تا که قبل از این که به جلسه کنکور اصلی بروید برای مشکلات احتمالی از جمله مدیریت زمان / ترتیب درس ها /شیوه ی تست زنی و... پیش بینی های لازمه را صورت دهید .

با امید به قبولی شما و دیگر داوطلبان جدی کنکور در انتخاب اولشان

Maryam-Mohammadian (1393-ارديبهشت ماه -9GMT10:59:23+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1393-ارديبهشت ماه -9GMT10:59:23+00:00)

پستتوسط biosta » 1393-ارديبهشت ماه -6GMT22:37:42+00:00

اگه زبان 30 درصد بتوان زد، واسه قبولی علوم پزشکی تهران میانگین درصدای بقیه درسا چقدر باید باشه؟

اگر قرار باشد زبان 30 درصد زده شود

برای قبولی در علوم پزشکی تهران برای ارشد آمارزیستی به طور متوسط حداقل 55 درصد در سه درس دیگر بایستی کسب شود

در این صورت حدودا" رتبه زیر 15 می آورید و علوم پزشکی تهران قبول خواهید بود .

اگر قرار باشد زبان 30 درصد زده شود

برای قبولی در علوم پزشکی تربیت مدرس یا شهید بهشتی برای ارشد آمارزیستی به طور متوسط حداقل 50 درصد در سه درس دیگر بایستی کسب شود

در این صورت حدودا" رتبه زیر 40 می آورید و در این دانشگاه ها قبول خواهید بود .

لازم به ذکر هست این درصد ها به طور حدودی گفته شده
یعنی اون درصد 55 یک سال امکان دارد بشود 60 و یا سالی که سوالات سخت و تعداد سوالات حذفی کم اعلام میشود بشود 50 درصد .

Maryam-Mohammadian (1393-ارديبهشت ماه -9GMT10:59:26+00:00)

نماد کاربر
biosta
مدیر تالار کارشناسی ارشد
مدیر تالار کارشناسی ارشد

بالا

Maryam-Mohammadian (1393-ارديبهشت ماه -9GMT10:59:26+00:00)

قبليبعدي

بازگشت به آزمون کارشناسی ارشد

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان